آموزش کسب و کار اینترنتی

آموزش کسب و کار اینترنتی در ۳ قدم

اهمیت کسب و کار اینترنتی

در این سری از آموزش کسب و کار اینترنتی در مستر وایز به آموزش انواع کسب و کار اینترنتی  خواهیم پرداخت.

کسب و کاراینترنتی چیست؟

چگونه یک تجارت آنلاین بدون سرمایه شروع کنیم؟

چه نوع ایده هایی در ایران ایده های کسب و کار اینترنتی اجرا نشده است؟

انواع مشاغل اینترنتی چیست؟

چگونه یک تجارت خانگی در اینترنت شروع کنیم؟

انواع مدل های مشاغل خانگی اینترنتی چیست؟

تجارت اینترنتی در ایران موضوع جدیدی نیست.

البته ممکن است همه افراد جامعه دانش دقیقی از استارتاپ ها و مشاغل موجود در اینترنت نداشته باشند.

اما می توان گفت که این روزها تقریبا همه به نوعی با این نوع تجارت در ایران سر و کار دارند. تقریباً همه ما در زندگی روزمره خود این روزها با انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی سروکار داریم.

در ادامه به معرفی ۳ نوع کسب و کار اینترنتی می پردازیم.

آموزش کسب و کار اینترنتی
بهترین آموزش کسب و کار اینترنتی

ویدیوی آموزشی

یکی دیگر از راه هایی که در آموزش رایگان کسب و کار اینترنتی به شما معرفی می‌کنیم، به فروش گذاشتن ویدیوهای آموزشی می‌باشد. کمی با خود فکر کنید؛ حتما زمینه ای را پیدا خواهید کرد که در آن مهارت داشته باشید. شما می‌توانید در این زمینه ویدیوی آموزشی تهیه کنید، و برای این کار کافی‌ست موضوع مربوطه را آموزش دهید و از آموزش خود ویدیو ضبط کنید، سپس این ویدیو را در فضای اینترنت به فروش بگذارید.

بهتر است ویدیوهای خود را در محلی ثابت به فروش برسانید، و بهترین محل برای این کار یک وبسایت است. شما می‌توانید یک وبسایت راه اندازی کنید و محصولات آموزشی خود را در بخش فروشگاه آن قرار دهید.

بهترین آموزش کسب و کار اینترنتی
بهترین آموزش کسب و کار اینترنتی

کتاب صوتی

امروزه کتاب های صوتی طرفدار های زیادی پیدا کرده‌اند، چرا که با استفاده از آن‌ها می‌توان در اتوبوس، مترو، و یا هر جای دیگر به کتاب مورد علاقه ی خود گوش داد. در این شرایط می‌توان با تولید و به فروش گذاشتن کتاب های صوتی درآمد کسب کرد.

شما می‌توانید کتاب هایی را بخوانید و هنگام خواندن صدای خود را ضبط کنید، و در انتها فایل آن را در سایت خود به فروش بگذارید. پیشنهاد می‌کنیم کتاب های محبوب و پر طرفدار را انتخاب کنید که احتمال فروخته شدن آن‌ها بیشتر است. اگر نمی‌خواهید فایل ها را در وبسایت خود قرار دهید، می‌توانید با وبسایت های فروش کتاب صوتی همکاری کنید، نمونه ای از این وبسایت‌ها نوار می‌باشد.

بهترین آموزش کسب و کار اینترنتی
بهترین آموزش کسب و کار اینترنتی

دیجیتال پینتینگ

در آموزش رایگان کسب و کار اینترنتی یک کار که امروزه بین قشر جوان طرفدار زیادی پیدا کرده است را نیز خدمت شما معرفی می‌کنیم: دیجیتال پینتینگ

کافی است شما مهارت دیجیتال پینتینگ یا تکنیک نقاشی با کامپیوتر را یاد بگیرید، و از دیگران سفارش بگیرید و نقاشی آن‌ها را بکشید. سپس با دریافت هزینه فایل نقاشی را برای آن ها ارسال نمایید. اما از کجا باید مشتری پیدا کرد؟ لازم است شما محلی برای معرفی کار های خود داشته باشید.

برای این کار اگر یک حساب اینستاگرام یا کانال تلگرام هم داشته باشید کافی است، با این حال داشتن یک وبسایت اعبتار بیشتری به شما و کارتان می‌بخشد. احتمالا در ابتدای کار تعداد سفارش های شما کم خواهد بود؛ این روند طبیعی است و مقداری طول می‌کشد تا شما شناخته شوید. پس از اینکه اولین سفارش را گرفتید، به احتمال زیاد سفارش دهنده نقاشی را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک می‌گذارد و شما را نیز معرفی می‌کند. در نتیجه به مرور افراد بیشتری با کارهای شما آشنا می‌شوند و وقتی مورد پسندشان قرار بگیرد آن ها نیز برای سفارش نقاشی به سراغ شما خواهند آمد و تعداد مشتریان شما بیشتر خواهد شد.

بهترین آموزش کسب و کار اینترنتی
بهترین آموزش کسب و کار اینترنتی
نمایش بیشتر

فاطمه شمس

فاطمه شمس | دکتری اقتصاد نظری و همچنین استاد دانشگاه خوارزمی تهران هستم . مدتی هست که در زمینه بازاریابی دیجیتال تحقیق می کنم و یکی از سایت هایی که با آن همکاری دارم سایت مستر وایز می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا