آموزش طراحی سایت

آموزش گوگل سرچ کنسول : فهرست گوگل

آموزش گوگل سرچ کنسول

آموزش گوگل سرچ کنسول |احتمالاً شما در مورد کنسول جستجوی گوگل چیزهای زیادی شنیده اید و ممکن است شما در کار با آن متخصص باشید یا ممکن است سوالی داشته باشید و Search Console چیست و چه کاری انجام می دهد. برای من امکان ندارد که هر روز چندین بار به دیدار او نروم ، باید آمار فرزندانم را از او بگیرم. او به من می گوید که چند نفر با او آشنا شده اند ، نقاط ضعف او چیست ، او به من می گوید نقاط قوت خود ، زامبی هایی که کودکان ما را تهدید می کند ، مشکلات آنها ، مشکلات امنیتی آنها را در صورت وجود داشته باشد.

او حتی به من می گوید که چرا مردم به فرزندانم می آیند ، چرا فرزندانم محبوب شدند یا چرا پیشرفت نکردند. آنها با چه کسانی دوست و در یک رابطه هستند.

اگر اشتباه نمی کنید بچه های من سایت های من هستند. اگر شما یک مدیر وب سایت یا یک متخصص SEO یا یک طراح وب یا یک متخصص محتوا هستید ، خواهید فهمید که منظور من سایتهایی که با قلب و روح خود حفظ می کنیم مانند بچه های ما است و این سایت ها نیاز به مراقبت دارند. جستجوی کنسول یا نام مرحله آن ، Webmaster Tools می تواند به ما کمک زیادی کند.

آموزش گوگل سرچ کنسول | وضعیت فهرست

وضعیت فهرست به شما نشان می دهد که کدام URL های وب سایت شما پیدا شده اند و به فهرست گوگل اضافه شده اند:

آموزش گوگل سرچ کنسول
آموزش گوگل سرچ کنسول

این می تواند به شما یک ایده خوب را در مورد اینکه سایت شما در فهرست انجام می دهد، ارائه دهد. مثلا اگر این قطعه را می بینید، می دانید مسئله ای وجود دارد. اساسا هرگونه تغییر عمده و غیرمنتظره در این نمودار باید چیزی باشد که به آن نگاه می کنید.

در واقع، برگه «پیشرفته» به شما اطلاعات کمی را در مورد اینکه چگونه تمام صفحات نمایه شده شما تقسیم می شود، به شما نشان می دهد.

آموزش گوگل سرچ کنسول
آموزش گوگل سرچ کنسول

همانطور که می بینید، این نشان می دهد که تعداد صفحات شما توسط robots.txt شما نیز مسدود شده است.همچنین میتوانید ببینید که تعداد صفحات شما از فهرست حذف شده است، اما بیشتر در فصل بعدی.

چیز دیگری است که این نمودار روشن می کند. در تاریخ ۹ مارس سال گذشته (در خط “بروزرسانی”) Google Search Console دادههای خود را به طور جداگانه برای وبسایتهای HTTP و HTTPS نشان میدهد. این بدان معنی است که اگر از آن زمان سایتتان را از HTTP به HTTPS منتقل کردید، باید مجددا سایت خود را اضافه کنید، با استفاده از دکمه قرمز «اضافه کردن یک سایت». سپس، کل URL را از جمله قسمت HTTP یا HTTPS پر کنید:

آموزش گوگل سرچ کنسول
آموزش گوگل سرچ کنسول

آموزش گوگل سرچ کنسول |تفسیر وضعیت فهرست

در هنگام چک کردن وضعیت فهرست خود، چندین چیز را باید همیشه دنبال کنید:

۱٫ صفحات نمایه شده شما باید یک تعداد به طور پیوسته افزایش یابد.این به شما دو چیز را می گوید: گوگل می تواند سایت شما را فهرست کند و شما با اضافه کردن محتوا سایت خود را زنده نگه دارید.

۲٫قطره های ناگهانی در نمودار.این بدان معنی است که Google در دسترسی به (همه) وب سایت شما مشکل دارد. چیزی است که Google را مسدود میکند، این که آیا تغییرات txt یا یک سرور وجود دارد: شما باید به آن نگاه کنید! این نیز می تواند با ردیابی جداگانه HTTP و HTTPS که در بالا ذکر شد، انجام شود؛

۳٫ناگهانی (و غیر منتظره) ستاره در نمودار.این می تواند یک مسئله بامحتوای تکراری  (مانند www و non-www، کانون های اشتباه و غیره)،صفحات بصورت تکراری  یا حتی هک ها  باشد.

آموزش گوگل سرچ کنسول |کلمات کلیدی محتوا

منطقه کلیدی محتوا به شما ایده بسیار خوبی از آنچه که کلمات کلیدی برای وب سایت شما مهم است، می دهد. وقتی بر روی آیتم منوی محتویات محتوا کلیک میکنید، به شما یک لیست خوب از کلمات کلیدی را در اختیار شما قرار می دهد:

آموزش گوگل سرچ کنسول
آموزش گوگل سرچ کنسول

این کلمات کلیدی در وب سایت شما توسط Google یافت می شود. این به این معنا نیست که شما برای این کلمات کلیدی رتبه بندی می کنید، فقط به این معنی است که کلمات کلیدی مربوط به سایت شما با توجه به Google است.شما همچنین می توانید این لیست را به ۲۰۰ مورد گسترش دهید، بنابراین به شما یک ایده بسیار وسیع داده می شود.

این در واقع به ما چند چیز در مورد سایت شما می گوید. این نشان می دهد که آنچه گوگل فکر می کند برای وب سایت شما مهم است. آیا این کار را با ایده های خودتان درباره وب سایت شما انجام می دهد؟ به عنوان مثال، اگر شما هر کلمه کلیدی را پیدا کنید که انتظار نداشتید، مانند «ویاگرا» یا «وام»، این بدان معنی است که سایت شما هک شده است. و در کنار آن، اگر انتظار دارید که هر کلید واژه ای که در این لیست پیدا نکنید، چند چیز را می توانید بررسی کنید:

  • txt شما، ممکن است صفحاتی را که حاوی کلمات کلیدی مورد انتظار هستند را مسدود کند؛
  • صفحه حاوی کلمه کلیدی ممکن است هنوز به اندازه کافی قدیمی نباشد، زیرا گوگل آن را خالی کرده است. گوگل کلیدی را که کلمات و کلمات معمولی را از این لیست در نظر می گیرند، حذف می کند.آنچه که آنها در نظر می گیرند، متضرر یا معمولی در هر سایت متفاوت است.
  • منابع مسدود شده

علاوه بر این (۲۰۱۵ مارس ۱۱) به بخش فهرست گوگل مسدود شده منابع است. این گزارش به شما نشان می دهد که چگونه بسیاری از منابع شما برای Google مسدود شده اند:

آموزش گوگل سرچ کنسول
آموزش گوگل سرچ کنسول

این گزارش نشان می دهد که این منابع میزبان هستند. با کلیک بر روی میزبان شما را به یک صفحه دوم نشان می دهد که تمام فایل های مسدود شده در هر میزبان. باز هم، این گزارش نشان خواهد داد که چگونه تعداد صفحات در هر فایل تاثیر می گذارد. این فایل ها می توانند تصاویری است که در سایت شما استفاده می شود، اما همچنین فایل های CSS یا جاوا اسکریپت. در این گزارش دقیق، می توانید روی یک فایل کلیک کنید و تمام صفحاتی را که در آن ذکر شده است، مشاهده کنید و آخرین تاریخی که گوگل آن ها را شناسایی کرده است.

پس از پیدا کردن فایل های مسدود شده، می توانید از گزینه  FETCH & RENDER برای مشاهده صفحه به عنوان Google استفاده کنید و تصمیمی بگیرید که آیا شما باید این حق را به درستی انجام دهید یا خیر. بسته به تاثیر فایل مسدود شده، البته. گوگل کنسول جستجو شما را در رفع بلوک robots.txt برای فایل های میزبانی شده در سایت های خود هدایت خواهد کرد. برای منابع مسدود شده با تأثیر بیشتر که در یک سایت شخص ثالث میزبانی می شوند، باید با صاحب آن میزبان / وبسایت تماس بگیرید و از آنها بخواهید بلوک را حذف کنند.همیشه از خود بپرسید که آیا واقعا برای اولین بار به این فایل نیاز دارید؟

آموزش گوگل سرچ کنسول | حذف URL ها

این بخش از کنسول جستجوی گوگل به شما می دهد قدرت مورد انتظار: برای حذف URL ها از نتایج جستجو گوگل در مجموع. در واقع شما می توانید صفحات را از صفحه نتایج robots.txt خود در نتایج جستجو جلوگیری کنید. یا اگر می خواهید آن را بهتر کنید، می توانید آن را صفحه ای محافظت کنید.

با این حال، شما همچنین می توانید این را از کنسول Google Search به راحتی انجام دهید:

آموزش گوگل سرچ کنسول
آموزش گوگل سرچ کنسول

فقط URL خود را تایپ کنید و روی «ادامه» کلیک کنید. پنجره بعدی به شما سه گزینه برای حذف یک URL از نتایج جستجو میدهد.

آموزش گوگل سرچ کنسول
آموزش گوگل سرچ کنسول

گزینه اول به طور کامل نشانی اینترنتی وارد شده از نتایج جستجو را همراه با حافظه پنهان حذف خواهد کرد.شما می توانید نسخه ذخیره سازی شده وب سایت خود را در Google در اینجا پیدا کنید:

001

بنابراین اولین گزینه هر دو نسخه ذخیره شده و نتیجه کل خود را حذف خواهد کرد. گزینه دوم تنها نسخه ذخیره شده از نتایج جستجوی گوگل را حذف می کند. گزینه سوم (حذف پوشه) هر دو این موارد را برای نه تنها صفحه، بلکه همچنین برای هر زیر صفحه حذف می کند. بنابراین حذف پوشه yoast.com/test/ همچنین yoast.com/test/test1/ و غیره را حذف کنید.

اطمینان حاصل کنید که تنها صفحات را حذف کنید که دیگر نمی خواهید در نتایج جستجو Google نمایش داده شود. از این برای خطاهای خالی، ۴۰۴s و یا  هر چیز دیگری از آن استفاده نکنید. این چیزها باید متفاوت باشند. همچنین، اگر صفحه به معنای خارج شدن از نتایج جستجوی Google باشد، مطمئن شوید که صفحه را از سایت خود (خطای ۴۰۴ یا ۴۱۰) حذف کنید یا Google را از باز شدن صفحه در robots.txt خود غیرفعال کنید. اطمینان حاصل کنید که این کار را ظرف ۹۰ روز پس از استفاده از این درخواست حذف انجام دهید! در غیر اینصورت، ممکن است صفحه شما دوباره درج شود.

آموزش گوگل سرچ کنسول | نتیجه

بخش Google Google کنسول جستجوی گوگل شما یک بخش عالی برای نظارت بر اینکه Google چگونه سایت خود را مدیریت می کند، است. این که آیا Google به طور ناگهانی وبسایت شما را نمایه سازی کرده است، یا ایده دیگری درباره آنچه در مورد سایت شماست، این بخش است که آن را پیدا کرده است.

بنابراین مراقب باشید که این کار را بکنید! همچنین برای پست بعدی در Google Search Console، که در مورد بخش Crawl باشد، نگاهی بیندازید. این پست به طور دقیق در تعیین دقیق نحوه پیدا کردن مسائلی که در بخش فهرست گوگل یافتید آمده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا