بازاریابی

آیین نامه پورسانت فروش چیست؟

آیین نامه پورسانت فروش را بیاموزید

آیین نامه پورسانت فروش | آیین نامه پورسانت فروش یکی از مهمترین ابزارهای مدیریتی برای ایجاد انگیزه در تیم فروش است. کمیسیون ها از چندین طریق مهم هستند. ابتدا تیم فروش برای درآمد بیشتر می جنگد. همانطور که می دانید یکی از انگیزه های کارمندان این است که بیشتر بخرید و در عوض حقوق دریافت کنید. دوم ، تیم مدیریتی ابزاری برای اندازه گیری ملموس و شفاف دارد که می تواند زمینه ساز تصمیم گیری در مورد تیم و افراد آن باشد.

آیین نامه پورسانت فروش
آیین نامه پورسانت فروش

مدل حقوق و دستمزد به گونه ای کار می کند که هم منافع شرکت و هم منافع افرادی که در تیم فروش کار می کنند دیده شود. برخی از شرکت ها درصد خاصی از سود را برای کارکنان خود تعیین می کنند تا کارمندان را ترغیب به همکاری در فروش بیشتر کنند. قبل از تهیه جدول محاسبه حقوق و دستمزد ، باید مواردی را با هم مرور کنیم.

یکی از مواردی که در مقاله جدول محاسبه حقوق و دستمزد مورد بحث قرار می گیرد ، نحوه دریافت حقوق یک بازاریاب پرداخت شده است. در ادامه این موضوع مهم را بررسی خواهیم کرد.

آیین نامه پورسانت فروش
آیین نامه پورسانت فروش

چه انتخاب‌هایی پیش روی شماست؟

شما به عنوان یک بازاریاب پورسانتی می‌توانید به دو صورت حقوق دریافت کنید:

۱- روش پورسانت کامل

در این روش شما فقط در صورتی که بتوانید محصولی را به فروش برسانید حقوق دریافت خواهید کرد. پس باید در نظر داشته باشید که اگر یک بازاریاب حرفه‌ای هستید و از فروش خود اطمینان دارید به سراغ این روش بروید.

اگر روش درآمدی شما این روش است لازم است که در جدول پورسانت فروش که در انتهای این مقاله قرار دارد، بخش درآمد ثابت را صفر وارد کنید. (دریافت رایگان جدول پورسانت فروش در بخش بعدی مقاله)

۲- روش پورسانت با حقوق ثابت

در این روش شما علاوه بر پورسانت هایی که دریافت می‌کنید، حقوق ثابت نیز خواهید داشت. در نتیجه چه محصولی بفروشید چه نفروشید٬ می‌دانید که در انتهای ماه مقداری پول دریافت خواهید کرد. در نتیجه اگر از توانایی فروشندگی خود مطمئن نیستید، به شما توصیه می‌کنیم که این روش را انتخاب کنید.

آیین نامه پورسانت فروش
آیین نامه پورسانت فروش

دریافت رایگان جدول محاسبه پورسانت فروش

در ادامه می‌توانید یک فایل اکسل کاربردی را به رایگان دانلود کنید٬ که در آن قابلیت این را خواهید داشت که براحتی چند پیشنهاد کار با شرایط مختلف (اعم از روش با حقوق ثابت و پورسانت کامل) را با یکدیگر مقایسه کنید. در فایل زیر یک کتاب جیبی درباره بازاریابی پورسانتی نیز برای شما قرار داده‌ایم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا