دیگر مقالات

ابزارهای آنالیز رایگان وب سایت و تحلیل آن چه هستند؟

ابزارهای آنالیز رایگان وب سایت و تحلیل آن

ابزارهای آنالیز رایگان |وقتی سایت خود را تجزیه و تحلیل می کنید ، مهم است که از وضعیت سلامتی و مشکلات آن آگاه باشید و با شناخت کاستی ها و ضعف های سایت خود ، به دنبال از بین بردن و بهبود آن باشید.

بدون تجزیه و تحلیل سئو ، نمی توانید انتظار بهبود و رتبه بندی مناسب را داشته باشید. وب سایت شما باید نمره قبولی در مورد همه عوامل دریافت کند ، که به دانش بخش های مختلف و ساختار آن نیاز دارد ، که می تواند به موازات کمک به تجزیه و تحلیل ارتقا یابد.

Google به سایتهایی علاقه مند است که از همه جنبه ها ، مانند الگوی ، تصاویر و محتوا ، بیشترین پیشرفت را داشته اند و در حالی که روزانه تعداد وب سایت های رقیب در حال افزایش است و هر یک از آنها باید نوع و روش خاصی از خدمات ارائه دهند. . با تجزیه و تحلیل سایت خود گوگل را تجزیه و تحلیل کنید.

هر وب سایتی که برای تجزیه و تحلیل سئو طراحی و طراحی شده است ، بیشتر روی یک یا دو حوزه خاص تمرکز دارد. به عنوان مثال ، یکی از آنها به شما در بررسی نقص کد نویسی الگو و دیگری در بررسی سرعت صفحات یا در بررسی کیفیت و تعداد بک لینک به شما کمک می کند.

بسیاری از این سایتهایی که ما معرفی می کنیم با تغییر معیارهای رتبه بندی گوگل به روز می شوند و بهترین راهنما برای شما در بهینه سازی و تحلیل سایت هستند. مهمتر از همه ، آنها یک ابزار رایگان در اختیار شما قرار می دهند.

در بخش راهنما یا دستورالعمل های این وب سایت ها ، می توانید نحوه تجزیه و تحلیل SEO را مطالعه کنید. همچنین ، این وب سایت ها اغلب خدمات رایگان را در اختیار شما قرار می دهند و در صورت تمایل می توانید با هزینه کم از پشتیبانی و راهنمایی بیشتر بهره مند شوید.

ابزارهای آنالیز رایگان وب سایت
ابزارهای آنالیز رایگان وب سایت

ابزارهای آنالیز رایگان| ابزار screamingfrog

این ابزار، یک ابزار عالی برای آنالیز وب سایت می‌باشد. برای استفاده از آن باید نرم افزار آن را روی کامپیوتر خود نصب کنید.

این نرم افزار کل اطلاعات موجود در سایت شما را بررسی می‌کند و تمامی صفحات و لینک های سایت شما را باز می کند. در نهایت گزارش خروجی این ابزار شامل اطلاعات زیر است:

  • صفحاتی که کد خطا داشته اند (صفحات دارای کد ۳۰۱ که نشان دهنده‌ی عوض شدن لینک هستند و صفحات دارای کد ۴۰۴۰ که لینک های حذف شده را نشان می‌دهند.)
  • عناوین صفحات و توضیحات متای صفحهات
  • لینک ها و آدرس ها و اطلاعات مربوط به فایل های robots.txt \

برای اطلاعات بیش تر در مورد این ابزار می‌توانید به وب سایت آن مراجعه نمایید.

پ

ابزارهای آنالیز رایگان| وب سایت MajesticSEO

زمانی که بخواهید تعداد بک لینک های موجود به سایت خودتان را اندازه گیری کنید، می‌توانید از این سایت استفاده کنید.

این سایت علاوه بر تعداد بک لینک ها، کیفیت لینک هایی که سایت های دیگر به سایت شما داده اند را نیز ارزیابی می‌کند.

ابزارهای آنالیز رایگان | ابزار گوگل PageSpeed Insights

سرعت وب سایت یکی از مسائل بسیار مهم در بحث آنالیز وب سایت می‌باشد. برای بررسی سرعت سایت می‌توانید از ابزار Google PageSpeed Insight استفاده کنید.

این ابزار سرعت سایت شما را روی کامپیوترهای دسکتاپ و تلفن های همراه نشان می‌دهد و می‌توانید مشکلات سرعت سایت خود را با آن برطرف کنید (برای حل مشکل سرعت سایت خود می‌توانید «آموزش جامع افزایش سرعت وردپرس» را ببینید.

ابزارهای آنالیز رایگان | ابزار Integrity

گاهی اوقات شما می‌خواهید که خیلی سریع لینک های خراب سایت خود را دربیاورید. با استفاده از ابزار Integrity می‌توانید این کار را به سادگی انجام دهید.

البته اگر سایت شما با وردپرس پیاده سازی شده است، می‌توانید از افزونه Broken Links روی وردپرس استفاده کنید. این افزونه کارایی خیلی ساده تر و آسان تری نسبت به ابزار Integrity دارد.

ابزارهای آنالیز رایگان | ابزار GIDZipTest

یکی از پارامترهای کلیدی در بهبود سرعت سایت و افزایش سرعت سایت، استفاده از GZip برای فشرده سازی است.

با استفاده از این ابزار می‌توانید بررسی کنید که آیا فشرده سازی روی وب سایت شما فعال است یا خیر.

اگر با مفهوم فشرده سازی و چگونگی فعال سازی آن روی سایت آشنایی ندارید،

ابزارهای آنالیز رایگان وب سایت
ابزارهای آنالیز رایگان وب سایت

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

نمایش بیشتر

فاطمه شمس

فاطمه شمس | دکتری اقتصاد نظری و همچنین استاد دانشگاه خوارزمی تهران هستم . مدتی هست که در زمینه بازاریابی دیجیتال تحقیق می کنم و یکی از سایت هایی که با آن همکاری دارم سایت مستر وایز می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا