مدیریت منابع انسانی

ارائه‌ دادن در هنگام مصاحبه

ارائه‌ دادن در هنگام مصاحبه چگونه است ؟

ارائه‌ دادن در هنگام مصاحبه بسیار مهم است . به آخرین مصاحبه شغلی خود توجه کنید . چقدر زمان را برای تهیه نمایش خود صرف کردید؟  بسیاری از توصیه های مربوط به جستجوی شغل که همچنین با نیت خوب ارائه می شوند ، متمرکز بر درخواست از متقاضی برای پاسخ دادن به سؤالات مربوط به خود هستند. اگرچه این مهم است ، من فکر می کنم نکته ای که می خواهم بیان کنم به همان اندازه مهم یا حتی بالاتر است ، و این اینست که شما باید شرکت را مغلوب خود کنید.

برای مثال اخیراً یک مدیر ۳۰ ساله نرم افزار با من تماس گرفته . او برای بدست آوردن یک کار برجسته از یکی از ستون های قبلی استفاده کرد. وی به مطلبی که درباره مهارتهای ارائه استیو جابز نوشته بودم ، اشاره کرد. من از او پرسیدم.”چگونه شما چگونه از این مقاله کمک گرقتید تا ارائه خود را آماده کنید؟” او گفت :

“نه ، کارمین. من از آن برای ارائه استفاده نکردم.” این مقاله به من کمک کرد تا به کارفرما نشان دهم که می توانم بهتر مردم را ترغیب کنم که از محصولات نسبت به بخش فروش خود استفاده کنند. ”

در قسمت زیر تمامی تکنیک های استیو جابز برای ارائه‌ دادن در هنگام مصاحبه  استفاده شده است.

ارائه‌دادن در هنگام مصاحبه

ارائه‌ دادن در هنگام مصاحبه

تکنیک های ارائه‌ دادن در هنگام مصاحبه چیست؟

  • در ابتدای ارائه یک شالوده‌ی اصلی بنا کردن.
  • بیشتر از سه یا چهار پیام کلیدی درمورد محصول استفاده نکردن.
  • با گذاشتن اعداد بزرگ در بافت مشخص، به داده‌ها جان دادن.
  • طراحی اسلایدهایی پر از تصویر
  • بارها و بارها تمرین کردن.

 

ارائه‌ دادن در هنگام مصاحبه  اهمیت ویژه ای دارد بطوریکه متقاضی می‌گوید: «برای اینکه واسه ارائه آماده بشم، یه سری یادداشت پایین هر اسلاید نوشتم و هی از بر می‌گفتم‌شون. اینقدر با خودم تکرارشون کردم که دیگه کم و بیش می‌تونستم کل قسمت پایینی اسلایدها رو بگم.» او ارائه‌اش را بدون نگاه کردن به مانیتور کامپیوتر کامل کرد که نشان از اعتماد به نفس تحسین‌برانگیزی دارد.

یکی از مدیران استخدام بعدها به او گفت که «کارت محشر بود. ارائه‌ای که دادی بهتر از ۷۰ درصد کارمندای فروش‌مون بود.» هیئت استخدام به قدری تحت تاثیر عملکرد او قرار گرفته بودند که بلافاصله برایش قراردادی چاپ کردند تا همانجا امضا کند. شغل جدید، با افزایش حقوق بالا و قدمی رو به جلو برایش همراه بود.

ماه پیش هم یک ایمیل دیگر برای ارائه دادن در مصاحبهدریافت کردم. این بار از یک مدیر پروژه‌ی ۲۵ ساله در صنعت تکنولوژی. او یک کلاس کدنویسی را برای تقویت مهارت های تخصصی‌اش تمام کرده بود. با اینکه بیشتر از یکی دوجین رزومه برای این و آن فرستاده بود اما نمی‌توانست یا یک دوره‌ی ده هفته‌ای، شغلی در زمینه‌ی تخصصی‌اش پیدا کند. تا اینکه توانست یک مصاحبه‌ی حضوری برای خود دست و پا کند. شغل موردنظر علاوه بر دانش فنی نیازمند مهارت های ارتباطی بود.

در اولین مصاحبه خود پس از تکمیل دوره‌ی فنی، این جوان توانست یک پیشنهاد شغلی با دستمزدی دوبرابر شغل قبلش‌اش دریافت کند. چطور توانست این کار را بکند؟ به من گفت: «محصول رو بررسی کردم، بعد ساعت‌ها روی بهبود ارائه‌ی خود شرکت کار کردم و بعدش ارائه‌ی جدید رو هشت ساعت تمرین کردم.» پس از اینکه شغل را به دست آورد، یکی از مدیران استخدام از او پرسید که می‌تواند ارائه‌اش را به کارکنان فروش نشان دهد تا یاد بگیرند چطور محصول را ارائه دهند.

این دو مثال زنده بهمان یادآوری می‌کنند که « ارائه‌ دادن در هنگام مصاحبه و مهارت های آن» در تمامی مراحل سفر شغلی‌مان لازم هستند. چه وقتی که وارد شرکت شده‌ایم و چه وقتی که برای به دست آوردن شغل مصاحبه می‌شویم. بله، یادگرفتن نحوه‌ی ارائه‌ی خودتان در مصاحبه‌ی شغلی و صحبت کردن درمورد تجربه و مهارت های‌تان مهم است اما اگر واقعاً می‌خواهید متمایز باشید، محصولات شرکت را بهتر از خود کارکنان شرکت ارائه دهید.

 

ارائه‌دادن در هنگام مصاحبه
ارائه‌ دادن در هنگام مصاحبه

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا