بازاریابی

بازدهی کسب‌و‌ کار از دیدگاه استاد معروف انگیزشی ریچل هالیس

بازدهی کسب ‌و‌ کار چگونه صورت می پذیرد؟

بازدهی کسب و‌ کار | در قدیم اگر ما به یک بچه مدرسه ای در یک روستای دور افتاده می گفتیم که می توانید شغلی داشته باشید که یک مشتری داشته باشید و ماهانه ۵۰ میلیون تومان بدون ترک روستا در سراسر ایران ، قطعاً ما را دیوانه می خواندند!

فناوری مدرن به همه افراد امکان می دهد از هرجای دیگر کار خود را انجام دهند. در واقع ، بسیاری از شرکت ها در یک محیط کاملاً دیجیتال و اکوسیستم فعالیت می کنند. کاهش هزینه های سربار و آزادی عمل برای افرادی که آزادی عمل بیشتری می خواهند. شروع یک تجارت آنلاین صرفاً تمرکز بر نقاط قوت و ضعف شماست.

راشل هالیس ، آموزگار مشهور شیوه زندگی و سخنران انگیزشی ، نکاتی را برای آن دسته از متخصصانی که می خواهند کارهای بزرگی انجام دهند بدون اینکه خود را خسته کنند ، انجام می دهد: یک رژیم غذایی سالم بخورید ، آب زیادی بنوشید و به اندازه کافی بخوابید. هیچ یک از این چیزهای جدیدی نیست و همه آن را می دانند ، اما وقتی برای موفقیت تلاش می کنید ، ممکن است به راحتی در دام عادت های بد قرار بگیرید.

او نویسنده کتابهای مشهوری چون “دختر خودت باش” و “چهره ، دختر خود را بشوی” است که این نیز به فارسی ترجمه شده است. در زیر به راههای گفته شده توسط او می پردازیم.

بازدهی کسب‌و‌ کار
بازدهی کسب‌ و‌ کار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

راه های بازدهی کسب‌ از دید راشل هالیس

۱٫  بازدهی کسب‌و‌ کار |بدون مراقبت جدی از خود نمی‌توانید به رویاهای بزرگتان برسید

هرچه به مراقبت از خودتان بیشتر توجه کنید، در کارتان موفق‌تر می‌شوید. ظاهرتان مهم نیست، احساسی که دارید مهم است. وقتی تلاش می‌کنید همزمان به مشکلات کاری، خانواده و شخصی رسیدگی کنید، توجه به سلامتی در اولویت آخر قرار می‌گیرد. در چنین حالتی وسوسه می‌شوید برای کنار آمدن با استرس، به رفتارهای گذشته ازجمله نوشیدن کافئین یا الکل روبیاورید؛ اما بدون مراقبت صحیح از خودتان، سقوط می‌کنید و خاکستر می‌شوید.

۲٫بازدهی کسب‌و‌ کار |برای انرژی داشتن باید انرژی را خلق کنید

رژیم و ورزش اثر فوق‌العاده‌ای بر سطح انرژی دارند. افرادی که عملکرد عالی دارند، حدقل ۶ روز هفته ورزش می‌‌کنند. سعی کنید هر روز حداقل ۳۰ دقیقه ورزش کنید. یادتان باشد که خودبه‌خود انرژی ندارید، بلکه باید انرژی را تولید ‌کنید. ورزش برای سلامت ذهنی‌ بسیار مفید است. فکر نکنید فقط در حالت ناامیدی و اضطراب باید ورزش کنید. برعکس، قبل از اینکه اضطراب بر وجودتان غلبه کند،‌ به مقابله با آن بروید و کمی خودتان را تکان دهید. ورزش کردن فقط برای بقیه نیست.

واژه «رژیم» به‌‌معنی «رژیم گرفتن» نیست، بلکه چیزهایی که در روز می‌خورید مهم هستند. بهترین رژیم، رژیمی است که بتوانید همیشه رعایت کنید. کِلی لِوِسک، متخصص تغذیه پیشنهاد می‌کند که از قانون «چهارگانه جادویی» استفاده کنید؛ یعنی همه غذاهایتان باید سبزیجات، پروتئین، فیبر و چربی سالم داشته باشد. این رژیم غذایی شما را سیر و قند خونتان را ثابت نگه می‌دارد. انجام آن ساده است و همچنان می‌توانید از انواع غذاها لذت ببرید. به خودتان گرسنگی ندهید. اگر فقط تنقلات در دسترس باشد، ولع‌ شما برای خوردن آن‌ها بیشتر می‌شود. وقتی می‌خواهید غذایی بخورید، از خودتان بپرسید آیا برای بدنتان مفید است. با انتخاب‌های بدی که بعدا از انجامشان پشیمان می‌شوید، خودتان را نابود نکنید.

نوشیدن آب کافی همه ناخالصی‌ها را از بدن‌ دفع می‌کند. افرادی که عملکرد عالی دارند، همیشه آب همراه خود دارند. حتی در اغلب مواقع، احساس گرسنگی ناشی از کم‌آبی بدن است. برای جبران یون‌های از دست‌رفته در فعالیت‌های سخت،‌ آب خوردنتان را به روش‌های مختلف یونیزه (قلیایی) کنید.

۳٫ بازدهی کسب‌و‌ کار |توصیه‌های ریچل هالیس برای موفقیت در کسب‌وکار بدون به‌خطر انداختن سلامتی

بدون مراقبت جدی از خود نمی‌توانید به رویاهای بزرگتان برسید.
برای انرژی داشتن باید انرژی را خلق کنید.
خواب بسیار مهم است. خواب باکیفیت‌تری داشته باشید.

۴٫  خواب بسیار مهم است. خواب باکیفیت‌تری داشته باشید

بدون خواب کافی به هیچ جا نمی‌رسید. در میانه روز چرتی بزنید و شب‌‌ها زود به بستر بروید. اگرچه این کار باحال و جالب نیست،‌ اما برای آن‌هایی که دنبال عملکرد عالی هستند، واقعا لازم است. باید کار سخت را با استراحت کافی به توازن برسانید. شب‌ها ورزش نکنید،‌ چون شما را سرزنده می‌کند و مانع استراحت آرامتان می‌شود. برای راحت‌تر خوابیدن می‌توانید از چای یا قرص بابونه استفاده کنید. باید حداقل دو ساعت قبل از خواب بدن را در حالت استراحت قرار دهید. دیگر به صفحه موبایل یا کامپیوتر نگاه نکنید،‌ به جای آن کتاب بخوانید. اگر می‌خواهید به رویاهای بزرگتان برسید، باید همه روزهای هفته متعهدانه از خود مراقبت کنید.

نمایش بیشتر

فاطمه شمس

فاطمه شمس | دکتری اقتصاد نظری و همچنین استاد دانشگاه خوارزمی تهران هستم . مدتی هست که در زمینه بازاریابی دیجیتال تحقیق می کنم و یکی از سایت هایی که با آن همکاری دارم سایت مستر وایز می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا