آموزش طراحی سایت

حذف صفحات ۴۰۴ سایت از گوگل

طرز یافتن لینک‌هایی که دچار خطای ۴۰۴ هستند

 

حذف صفحات ۴۰۴ سایت از گوگل | زمانی که که یک کاربر در تلاش است که از وب سایتی که هرگز موجود نیست آدرس خود را وارد کند ، سرور صفحه خطای ۴۰۴ (یافت نشد) را باز می کند.

بیش از حد بسیاری از خطاهای ۴۰۴ در وب سایت می تواند مشکل ساز باشد ، زیرا هر دو کاربر تجربه بدی با سایت دارند و ربات های GoogleBot مجبور به صرف وقت در یافتن و نمایه سازی مطالب شما می شوند. آنها به صفحاتی می روند که حاوی مطالب نیست!

حال این سوال مطرح است که گوگل چه چیزی در مورد خطای ۴۰۴ ارائه می دهد؟
Google از شما می خواهد ۴۰۴ صفحه خود را پیکربندی کنید. برای کاربرانی که به این صفحه هدایت می شوند ، محتوای خاص یا محبوب سایت خود را به عنوان یک لیست به آنها نشان دهید. همچنین می توانید در صفحه ۴۰۴ پیوندی به صفحه اصلی سایت خود قرار دهید.

نکته مهم این است که فقط به کاربرانی که وارد این صفحه می شوند نشان ندهید که این صفحه ۴۰۴ است و شما به اشتباه وارد این صفحه شده اید!

به عنوان مثال ، یک سایت خبری ممکن است هر ۱۰ دقیقه ایندکس شود ، در حالی که یک سایت آموزشی ممکن است هر دو روز یکبار خوانه و توسط کاربران باز گردد.

اکنون می توانید از ابزار جستجوی کنسول قدرتمند استفاده کنید تا متوجه شوید لینک های ایندکس شده از سایت شما خراب شده اند. این ابزار ۱۰۰٪ رایگان است.می باشد
برای استفاده از این ابزار ابتدا باید آن را در سایت خود نصب کنید. البته باید گفت نصب جستجوی کنسول در سایت دشوار نیست.

 

 حذف صفحات ۴۰۴ سایت از گوگل
حذف صفحات ۴۰۴ سایت از گوگل

 

حال که سرچ کنسول را نصب کرده‌اید می‌توانید با دادن نقشه سایت به آن، متوجه شوید چه سایت‌هایی index شده‌ و کدام لینک‌ها دچار مشکلی چون خطای ۴۰۴ شده‌اند.

حال می‌توانید از طریق مسیر زیر ببینید چه لینک‌هایی دچار خطای ۴۰۴ شده‌اند و کاربران در مواجه با آن‌‌ها صفحه ۴۰۴ را مشاهده می‌کنند.

الف) وارد سرچ کنسول شوید و سایت خودتان را انتخاب کنید

ب) وارد coverage در نوار سمت چپ صفحه شوید

در این صفحه می‌توانید لینک‌هایی که دچار مشکل شده‌اند را مشاهده کنید.

سرچ کنسول با نام قدیمی گوگل وبمستر، امکانات فراوانی دارد که شما با استفاده از این امکانات می‌توانید سئو سایت را بهبود بخشید و باعث افزایش بهره‌بری سایت شوید.

 

آموزش حذف صفحات ۴۰۴ سایت از گوگل

فرص کنید به دلایلی لینکی را عوض کرده‌اید و یا برای این که توسط گوگل نمایش داده نشود، آن را حذف کرده‌اید. در این صورت دو حالت امکان پذیر است.

۱) لینک شما در هیچ مطلب دیگری در سایت خودتان استفاد ه نشده است و سایر سایت‌ها نیز از لینک شما استفاده نکرده‌اند. در این صورت با حذف لینک، دیگر گوگل آن را index نمی‌کند و کاربران با صفحه ۴۰۴ مواجه نخواهند شد.

۲) از لینک شما در مطالب دیگر و سایر سایت‌ها استفاده شده است. در این صورت کاربران در مواجه شدن با لینک مربوطه با صفحه ۴۰۴ مواجه خواهند شد.

حال سوال این است که چگونه می‌توان مشکل حالت دوم را برطرف کرد؟

 حذف صفحات ۴۰۴ سایت از گوگل
حذف صفحات ۴۰۴ سایت از گوگل
نمایش بیشتر

فاطمه شمس

فاطمه شمس | دکتری اقتصاد نظری و همچنین استاد دانشگاه خوارزمی تهران هستم . مدتی هست که در زمینه بازاریابی دیجیتال تحقیق می کنم و یکی از سایت هایی که با آن همکاری دارم سایت مستر وایز می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا