مدیریت منابع انسانی

سطح هوش هیجانی چیست؟

سطح هوش هیجانی چیست؟

سطح هوش هیجانی | تعیین افرادی که می خواهید برای کار انتخاب کنید ، برای شکل دادن به جو شرکت و اطمینان از موفقیت آینده آن بسیار مهم است. انتخاب سؤالات آموزنده در طول مصاحبه یکی از مهمترین عوامل در یافتن کارمندان مناسب است. علاوه بر این ، این امر با تماس با افرادی که ناسازگار هستند ، حاصل می شود. پاسخ نامزد در مصاحبه ممکن است تعیین کننده باشد.
معاون رئیس جمهور گلدستورو ، ماریا دالون ، که افراد را در محیط کار بررسی می کند ، معتقد است که اگرچه هر شرکتی دارای ارزش ها و جو خاص خود است ، اما موفقیت در محل کار بسیار وابسته به سطح هوش هیجانی است. این امر را نمی توان هنگام در نظر گرفتن نامزدها نادیده گرفت.
در اینجا هفت سؤال وجود دارد که می توانید در طول مصاحبه از آنها استفاده کنید تا پاسخ های قاطع از داوطلبان خود بگیرید و به شما در یافتن کارمندان با سطح هوش هیجانی بی سابقه کمک می کنید.

چه سوالاتی در مصاحبه سطح هوش هیجانی را مشخص می‌کند
چه سوالاتی در مصاحبه هوش هیجانی را مشخص می‌کند

 سوالات مشخص کننده  هوش هیجانی در مصاحبه :

  • ۱- الگویت کیست و چرا؟

پاسخ داوطلب معمولاً به مصاحبه‌کننده اطلاعات گذرایی در خصوص الگوی مصاحبه‌شونده می‌دهد. «کریگ کینکوتا»، رئیس ستاد و نائب رئیس بخش ارتباطات Porch که خود به شدت درگیر گسترش تیم کاری و استخدام است بر این عقیده است که پاسخ داوطلب همچنین ممکن است نمونه‌های رفتاری‌ای را که مصاحبه‌شونده به آن احترام می‌گذارد را مشخص کند.

  • ۲- اگر قرار باشد فردا یک شرکت تاسیس کنی، سه ارزش اصلیِ آن کدام خواهند بود؟

تمام رابطه‌های خوب با اعتماد و ارزش‌های مشترک شروع می‌شوند. «رابرت آلوارز»، مدیر ارشد مالی پلتفرم تجارت الکترونیکِ Bigcommerce، می‌گوید اولویت‌های داوطلب – به علاوه‌ی صداقت و درستی‌اش – ممکن است در پاسخ‌هایش هویدا باشند.

  • ۳- اگر اولویت‌های کسب و کار تغییر کنند چگونه به تیمت کمک می‌کنی که اهداف جدید را درک کرده و در راستای آن‌ها فعالیت کند؟

تغییر اولویت در هر شرکت و هر شغلی رخ می‌دهد پس به دنبال داوطلبانی باشید که انعطاف‌پذیر بوده و مهارت‌های لازم برای اعمال تغییرات را داشته باشند. نصیحت «دولئون» این است که کارمندانی را استخدام کنید که خودآگاه و با انگیزه بوده و از خود همدلی نشان دهند. او می‌گوید: «این مهارت‌ها به کارمندها کمک می‌کنن که در قالب تیم بهتر کار کنند.»

  • ۴- در شغل‌های قبلی دوستی‌های ماندگاری به وجود آوردی؟

به نقل از «آلوارز» مدتی طول می‌کشد که افراد با هم رابطه ایجاد کنند و اصلاً توانایی ایجاد رابطه خود نشانه‌ی سطح هوش هیجانی قوی است. او می‌گوید: «{تجربه‌ی یک دوستی ماندگار} مشخص می‌کند که آیا روابط و اهمیت دادن به دیگران برای این شخص مهم است یا خیر.»
۵- حس می‌کنی هنوز فاقد چه مهارت یا تخصصی هستی؟
کنجکاوی و عطش یادگیری علائم حیاتی‌ای هستند که نشان می‌دهند که کارمندتان قصد دارد در کاری پیشرفت کند. «آلوارز» هشدار می‌دهد که: «کسایی که تو این سوال مشکل دارن کسایی هستن که فکر می‌کنن از قبل همه‌چیز رو بلدن. بهتره که از این افراد دور بمونید.»

  • ۶- می‌توانی به من چیزی یاد بدهی؟ (هرچیزی می‌تواند باشد: یک مهارت، یک درست یا یک معما) فرض کن که من قبلاً آن را نشنیده‌ام.

پاسخ داوطلب به این سوال می‌تواند چندین مورد را مشخص کند:
● اینکه آیا شخص حاضر است قبل از حرف زدن کمی وقت برای فکر کردن بگذارد.
● اینکه آیا داوطلب توانایی تخصصی این را دارد که چیزی را به یک شخص کم‌اطلاع‌تر توضیح دهد.
● اینکه آیا داوطلب سوالات تاکیدی‌ای چون «الان واست مفهوم شد؟» از شخص مقابل می‌پرسد.

  • ۷- سه عامل کلیدی‌ای که فکر می‌کنید منجر به موفقیت‌تان شده‌اند، کدامند؟

«آلوارز» می‌گوید جواب این سوال می‌تواند مشخص کند که شخص خودخواه است یا از خود گذشته. «وقتی یه نفر درمورد موفقیتش حرف می‌زنه گوش کنین ببینین هی می‌گه «من»، «من»، «من» یا می‌گه «تیم»، «گروه» یا «ما».»
«کینکوتا» هم چنین می‌گوید: «دنبال یه آدم تیمی باشین که بتونه یه امتیاز مثبت به شرکت اضافه کنه. ممکنه کسی باهوش‌ترین آدم شرکت باشه اما چون کسی نیست که بشه از کار کردن باهاش لذت برد – به خاطر اینکه بیشتر از موفقیت شرکت به فکر موفقیت خودشه – اونوقت این شخص یه فرد نامناسب برای محیط کار می‌شه.»

منبع:mrwise

چه سوالاتی در مصاحبه سطح هوش هیجانی را مشخص می‌کند
چه سوالاتی در مصاحبه سطح هوش هیجانی را مشخص می‌کند

 

نمایش بیشتر

فاطمه شمس

فاطمه شمس | دکتری اقتصاد نظری و همچنین استاد دانشگاه خوارزمی تهران هستم . مدتی هست که در زمینه بازاریابی دیجیتال تحقیق می کنم و یکی از سایت هایی که با آن همکاری دارم سایت مستر وایز می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا