آموزش طراحی سایت

فسخ کش سایت از گوگل چه دلایلی دارد؟

فسخ کش سایت در گوگل

فسخ کش سایت | فرض کنید یک خبر در یک خبرگزاری قرار می گیرد و در مدت زمان کوتاهی صحیح بودن این اخبار رد می گردد بنابراین آنها می خواهند هر چه سریعتر این خبر را از این خبرگزاری حذف کنند تا دیگر برای بازدید کنندگان قابل مشاهده نباشد.

یا فرض کنید محصولی به اشتباه در فروشگاه اینترنتی وارد شده که به هر دلیلی  بخواهند در اولین زمان و به سرعت از فروشگاه خارج شود.

یا محتوا در سایت شما وجود دارد که یک نسخه از مطالب در سایت دیگر است و شما نمی خواهید که مطالب توسط گوگل خوانده شده و ایندکس شوند.

پس در نتیجه در چنین مواردی بهترین راه حذف لینک مربوطه است. این باعث می شود حافظه نهان پاک شود.

Google براساس معیارهای خود در زمانهای مختلف از سایتی بازدید می کند و محتوای آن را می خواند. به عنوان مثال ، Google ممکن است هر ۱۰ روز یکبار محتوای یک خبرگزاری را بخواند و محتوای یک سایت آموزشی را هر دو روز یکبار بخواند.

وقتی Google وارد سایتی می شود ، محتوای آن سایت را می خواند و آن را در حافظه نهان خود ذخیره می کند. به عنوان مثال ، وقتی ۱۰ دقیقه بعد دوباره وارد سایت شد ، مطالب جدید را می خواند و ذخیره می کند. این کار را نمایه سازی می گویند.

اما سؤال اینجاست که با چه روشی کش سایت را فسخ می کنیم؟

فسخ کش سایت در گوگل
فسخ کش سایت در گوگل

فسخ کش سایت در گوگل |دو روش اصلی برای حذف پیوند از Google وجود دارد.

۱) از طریق جستجوی کنسول حذف شود

۲) از طریق برچسب noindex حذف شود

۱٫حذف از طریق کنسول جستجو

یکی از بهترین راه های حذف لینک ها از Google استفاده از ابزاری به نام Search Console است.

کنسول جستجو (Google Webmaster) ابزاری قدرتمند است که گوگل برای کاربران خود فراهم کرده است. با استفاده از این ابزار ، کاربران می توانند از اطلاعاتی مانند تعداد دفعات مشاهده لینک های سایت در نتایج جستجوی گوگل ، تعداد دفعات کلیک بر روی لینک ها توسط افراد ، و سئو سایت استفاده کنند. علاوه بر این ، امکان نمایه سازی یا حذف لینک ها را فراهم می کند.

۲٫حذف لینک از طریق تگ noindex

راه راه جهت  حذف لینک از گوگل، استفاده کردن از تگ noindex است.  با استفاده از این تگ دیگر گوگل لینک را index نمی‌کند.

این روش بیشتر زمانی قابل استفاده است که شما مطلبی را به تازگی قرار داده‌اید و لینک آن index نشده است. در این صورت به آسانی با این روش در کوتاه‌ترین زمان به گوگل می‌گویید که دیگر لینک شما را  index نکند!

نمایش بیشتر

فاطمه شمس

فاطمه شمس | دکتری اقتصاد نظری و همچنین استاد دانشگاه خوارزمی تهران هستم . مدتی هست که در زمینه بازاریابی دیجیتال تحقیق می کنم و یکی از سایت هایی که با آن همکاری دارم سایت مستر وایز می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا