آموزش طراحی سایت

فواید استفاده از گوگل وبمستر چیست؟

فواید استفاده از گوگل وبمستر

فواید استفاده از گوگل وبمستر | گوگل وب مستر امکان جست و جو و در حقیقت امکان مدیریت خزنده ها ، ایندکس صفحات سایت، دنبال کردن کلمات ورودی و به طور کلی اطلاعات کامل صفحات سایت و حتی مشکلات احتمالی موجود در ساختار سایت را به دنبال دارد. با استفاده از وبمستر می توان فهمید چه سایت هایی به شما لینک داده اند و تعداد کاربرانی که از طریق این لینک ها به سایت شما وارد شده اند چه تعداد می باشند.به طور کلی با استفاده از وبمستر گوگل موارد زیر کنترل می گردد.۱٫ نمای سایت شما از دید موتورهای جستجو.
۲٫ کمک به برطرف کردن مشکلات سایت شما
۳٫ بهتر دیده شدن سایت خود در نتایج موتورهای جست و جو از طریق به اشتراک گذاشتن مطالب خود
۴٫ بدست آوردن موقعیت خزده ها، درخواست های اخیر،خطاها و دیگر اطلاعاتی که گوگل در مدت چند وقت در مورد سایت شما جمع آوری کرده است.

به طور کلی گوگل وبمستر برای دسترسی به اطلاعات سایت است و توسط آن نمی توان سایت و سایر کاربران را مدیریت نمود.

فواید استفاده از گوگل وبمستر چیست؟
فواید استفاده از گوگل وبمستر چیست؟

۱)فواید استفاده از گوگل وبمستر |بررسی فایل robots.txt

با استفاده از گوگل وبمستر می‌توانید وضعیت فایل robots.txt را نیز بررسی کنید. فایل robots.txt فایلی است که در پوشه اصلی سایت شما قرار می‌گیرد. این فایل مشخص می‌کند که گوگل به چه بخش هایی از سایت شما دسترسی داشته باشد و به چه بخش هایی نداشته باشد.

با استفاده از گوگل وبمستر تولز، می‌توانید دقیقا بفهمید که آیا خطایی در فایل شما وجود دارد؟ آیا گوگل توانسته است آن را پیدا کند؟ آیا تمامی فرمت دستورات آن درست است؟

فواید استفاده از گوگل وبمستر چیست؟
فواید استفاده از گوگل وبمستر چیست؟

۲)فواید استفاده از گوگل وبمستر |بررسی وضعیت ایندکس سایت تان

با استفاده از گوگل وبمستر تولز می‌توانید وضعیت ایندکس مطالب سایت تان در گوگل را بررسی کنید. اصطلاح ایندکس شدن در گوگل، به فرآیند خوانده شدن صفحه سایت شما توسط گوگل و ذخیره آن در گوگل گفته می‌شود.

در گوگل وبمستر تولز می‌توانید تعداد کل صفحات ایندکس شده سایت تان را ببینید. به دلایل مختلفی ممکن است که گوگل بعضی از صفحات سایت شما را ایندکس نکند. در این حالت حتی اگر این صفحه به خوبی سئو شده باشد و مرتبط با جستجوی کاربر باشد، باز هم گوگل آن را به کاربر نمایش نمی‌دهد. س شده اند. با استفاده از گوگل وبمستر تولز به سادگی می‌توانید این اطلاعات را در اختیار داشته باشید.

۳)فواید استفاده از گوگل وبمستر |سرعت ایندکس شدن محتواهای سایت 

گوگل وبمستر تولز به شما امکان می‌دهد که وضعیت سرعت ایندکس شدن محتوایتان را بررسی کنید. هر چقدر سرعت ایندکس شدن مطالب در گوگل بیش تر باشد، صفحات جدید سایت شما زودتر در گوگل ظاهر خواهند شد. بنابراین ترافیک بیش تری از گوگل جذب خواهید کرد.

۴)فواید استفاده از گوگل وبمستر |خطاها و لینک های خراب سایت تان

داشتن بک لینک یکی از شرایط لازم برای کسب رتبه بالا در گوگل است. بک لینک نقشی اساسی را در بهبود سئو بازی می‌کند.

در بسیاری از وب سایت ها می‌بینیم که در گذر زمان، آدرس خیلی از صفحات تغییر پیدا می‌کنند. بنابراین خیلی از بک لینک هایی که سایت برای ایجاد آن‌ها زمان صرف کرده است، عملا خراب می‌شوند.

با استفاده از گوگل وبمستر تولز می‌توانید به راحتی این لینک های خراب را مشاهده کنید. سپس می‌توانید آن ها را ریدایرکت کنید. در این صورت به آدرس جدید اشاره کنید. با این روش می‌توانید به صورت همیشگی از قدرت بک لینک هایتان استفاده کنید.

فواید استفاده از گوگل وبمستر چیست؟
فواید استفاده از گوگل وبمستر چیست؟

۵)فواید استفاده از گوگل وبمستر |مشکلات سایت در تلفن‌های همراه

امروزه اکثر مخاطبان اینترنت، از تلفن‌های همراه خود برای دسترسی به سایت‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین بسیار الزامی است که سایت شما به صورت درست در تلفن‌های همراه و تبلت‌ها نمایش داده شود.

گوگل سرچ کنسول جدید، این موضوع را در سایت شما چک می‌کند. برای مثال یکی از مواردی که توسط سرچ کنسول، بررسی می‌شود، این است که متن شما از صفحه بیرون نزند. درصورتی که این اتفاق بیفتد، خطای زیر را در سرچ کنسول خواهید دید.

content wider than screen

گزارش‌های این بخش از سرچ کنسول، بسیار مفید است و به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که تمامی کاربران، تجربه‌ی مناسبی از سایت شما در تلفن همراه خود خواهند داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا