آموزش طراحی سایت

نمایش ندادن سایت در Google به چه علت است؟

نمایش ندادن سایت گوگل از عنوان صفحه

نمایش ندادن سایت در Google یکی از رایج ترین مشکلات صاحبان وب سایت راه اندازی شده است. در بیشتر موارد ، به نظر می رسد آنها تمام نکات SEO را در روند کار خود بکار برده اند اما هنوز هم در نمایش سایت در جستجوی گوگل دچار مشکال هستند.

مساله اینجاست که که این مشکل غیر منطقی نیست و البته نیازی به نگرانی نیست؛ زیرا اگر بتوانید از این مقاله به خوبی استفاده کنید ، می توانید این مشکلات را به بهترین شکل ممکن حل کنید. در حقیقت ، دلایلی وجود دارد که سایت شما در نتایج جستجوی Google نمایش داده نمی شود. بنابراین اگر این سؤال را در ذهن دارید که چرا سایت من در گوگل ایجاد نمی شود ، بهتر است بقیه این مقاله را با دقت بیشتری بخوانید.

قبل از اینکه به این دلایل بسیار مهم و تأثیرگذار برای عدم نمایش سایت در گوگل بپردازیم ، خوب است بدانید که وقتی می خواهید وب سایت خود را در گوگل پیدا کنید ، در واقع به دنبال صفحه ای در سایت خود هستید. درک تفاوت بین پیدا کردن خود سایت و یافتن صفحه از سایت بسیار مهم است.

اگر گوگل نمی داند که می خواهید یک صفحه از سایت خود را در نتایج جستجوی برتر رتبه بندی کنید ، طبیعی است که آن را در صفحات نتایج خود نشان نمی دهد. سه روش کلی وجود دارد که یک صفحه سایت در نتایج جستجوی Google ظاهر می شود:

Google باید بداند که سایت شما به طور کلی وجود دارد و فعالیت می کند و به تمام صفحات خود دسترسی کامل دارد.
صفحه سایت شما نتیجه خوبی برای کلمه کلیدی است که در نتایج جستجوی Google بهترین رتبه را دارد.
شما به گوگل ثابت کرده اید که صفحه مورد نظر شما شایسته است که در رده های برتر رتبه بندی شود ، که پاسخ خوبی برای سوالات کاربران است.
نکاتی که در ادامه این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت مربوط به سه مورد است که در بالا به آنها اشاره کردیم. اکنون وقت آن است که دلایل عدم حضور سایت در جستجوی گوگل را بررسی کنیم.

نمایش ندادن سایت در Google
نمایش ندادن سایت در Google

اما… چیزی که ما از این می آموزیم.

عناوین مناسبی برای صفحه تان بنویسید. نه عناوین خیلی بهینه شده ای که هزاران کلمه ی کلیدی را هدف قرار دهد. نه، مناسب، عناوین یک جمله ای که شامل نام برندتان و کلمه ی کلیدی اصلی تان شود. سخت نیست، فقط انجامش بدهید. و برای صفحه ی اصلی خود عنوان تان باید ترجیحا با نام برندتان آغاز شود، ۵۰% ایمیل هایی که دریافت می کنیم در مورد صفحه های اصلی ای هستند که مردم به طور مسخره ای عناوینش را فقط با نام شرکتشان بهینه کرده اند.

و این احتمالا دلیل این است که ما چیزی شبیه بهNOODP  نداریم. ما قابلیت استفاده ی وب را خراب کرده ایم. گوگل سعی دارد این را برای کاربرانش حل کند.

علت نمایش ندادن سایت در گوگل:

 

  • نمایش ندادن سایت در Google| عدم وجود لینک باکیفیت

    پیوند نامناسب می تواند دلیل عدم نمایه سازی سایت در گوگل باشد. حتی اگر با عدم نمایش سایت در جستجوی Google مشکلی ندارید ، هنوز باید تمام تلاش خود را بکنید تا به Google ثابت کنید که لیاقت رتبه های برتر را دارید.

  • نمایش ندادن سایت در Google اجازه ندادن به خزنده های گوگل برای کرول کردن سایت مورد نظر

اکثر سایت ها چیزی به نام پرونده robot.txt دارند. این فایل به موتور جستجو می گوید قسمت هایی از وب سایت شما قابل وارد شدن است و کدام قسمت ها نمی توانند. به همین ترتیب ، Google نمی تواند URL هایی را که در این پرونده مسدود کرده اید خزنده کند. و البته ، هنگامی که نمی تواند یک صفحه را از طریق خزنده های خود خزنده کند ، آن را در نتایج جستجوی خود نشان نمی دهد.

  • نمایش ندادن سایت در Google| مانع شدن از ایندکس کردن صفحات سایت توسط گوگل

اگر از یک تگ meta noindex استفاده کنید تا به Google بگویید صفحه سایت خود را ایندکس نکنید ، Google کاری را که می خواهید انجام دهد انجام خواهد داد. تگ meta noindex قطعه ای از صفحه HTML است.

حتی اگر یک نقشه سایت ایجاد کرده و آن را در کنسول جستجوی Google یا Google Search Console خود ثبت کنید ، برچسب noindex در صفحه مورد نظر شما وجود خواهد داشت ، در این صورت گوگل سایت شما و نتایج را مشخص نمی کند. جستجوی شما نشان داده نمی شود

نمایش بیشتر

فاطمه شمس

فاطمه شمس | دکتری اقتصاد نظری و همچنین استاد دانشگاه خوارزمی تهران هستم . مدتی هست که در زمینه بازاریابی دیجیتال تحقیق می کنم و یکی از سایت هایی که با آن همکاری دارم سایت مستر وایز می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا