آموزش طراحی سایت

چگونه سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنیم؟

چگونه سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنیم؟

چگونه سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنیم |در این مقاله می‌خواهیم در مورده نحوه ثبت سایت در گوگل وبمستر صحبت کنیم. گوگل وبمستر ابزار رایگان ارائه شده توسط گوگل است. با استفاده از آن می‌توانید ورودی های سایت تان از گوگل و این که چه جستجوهایی منجر به نمایش سایت شما شده است، را برررسی کنید.

برای استفاده از این ابزار لازم است که فرآیند ثبت سایت در گوگل وبمستر را انجام دهید. پس از آن می توانید به اطلاعات ارائه شده توسط این ابزار دسترسی داشته باشید.

ثبت سایت در گوگل وبمستر

چگونه سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنیم؟ |ثبت سایت در گوگل وبمستر رایگان است و برای این کار نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست. اگر تا به حال اسم وبمستر تولز را نشنیده اید و با آن آشنایی ندارید، پیشنهاد می کنیم ابتدا مقاله گوگل وبمستر را ببینید.

چگونه سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنیم؟
چگونه سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنیم؟

گوگل وب مستر چه امکاناتی دارد؟

چگونه سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنیم |گوگل وبمستر تولز امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. با استفاده از گوگل وب مستر می‌توانید بفهمید که:

  1. چند نفر از طریق جستجوی گوگل وارد سایت شما شده اند
  2. این افراد با چه جستجوهایی وارد سایت شما شده اند.
  3. سایت شما چند بار در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شده است.
  4. متوسط رتبه شما در نتایج جستجوی گوگل چه بوده است.
  5. گوگل چه تعداد از صفحات سایت شما را خوانده است.
  6. نحوه نمایش سایت شما در صفحه نمایش جستجوی گوگل چگونه است
  7. گوگل وبسمتر تولز، لینک های خراب سایت تان را به شما نشان می‌دهد.
  8. با ثبت سایت در گوگل وبمستر ، می‌توانید در صورت هک شدن سایت تان به سرعت آگاه شوید
  9. و بسیاری امکانات دیگر

گوگل وبمستر تولز یک ابزار بی نظیر برای مدیران وب سایت ها و کسب و کارهای اینترنتی است. این ابزار یک ابزار عالی بازاریابی اینترنتی است. استفاده از تمامی امکانات آن باعث بهبود سئو سایت شما و بهبود بازاریابی اینترنتی شما می‌شود.

ما یک آموزش کامل تحت عنوان آکوزش تصویری تهیه کرده ایم که در آن به صورت کاملا تصویری و قدم به قدم تمامی بخش های گوگل وبمستر تولز را به شما آموزش می‌دهیم. این آموزش روی وب سایت یکی از مشتریان ما پیاده سازی شده است و با استفاده از آن می‌توانید تمامی فعالیت ها را برای سایت خودتان انجام دهید.

فرآیند ثبت سایت در گوگل وبمستر

چگونه سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنیم | برای ثبت سایت در گوگل وبمستر کافی است که یک اکانت جیمیل داشته باشید. پس از وارد شدن در جیمیل خود، آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید:

www.webmasters.com

چگونه سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنیم؟
چگونه سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنیم؟

این صفحه زمانی به شما نمایش داده می‌شود که در جیمیل خود وارد نشده باشید. اگر در جیمیل خود وارد نشده اید، روی دکمه sign in در بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید. در این بخش اطلاعات جیمیل خود را وارد نمایید.

پس از ورود به جیمیل، صفحه ای مشابه شکل زیر به شما نمایش داده می‌شود:

چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل - صفحه اول کنسول جستجوی گوگل - ثبت سایت در گوگل وبمستر

در این صفحه لیستی از وب سایت هایی که در گوگل وبمستر تولز ثبت شده اند، به شما نمایش داده می‌شود. البته اگر اولین بار است که قصد دارید سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنید، طبیعتا این لیست خالی خواهد بود.

برای ثبت سایت در گوگل وبمستر، در گوشه بالا سمت راست صفحه روی دکمه add a property کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر به شما نمایش داده می‌شود.

چگونه سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنیم؟
چگونه سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنیم؟

در این بخش باید آدرس سایت خود را وارد نمایید. با این کار گام اول فرآیند ثبت سایت در گوگل وبمستر، به پایان رسیده است. حالا شما باید به گوگل اثبات کنید که مالک سایت مذکور هستید.

اثبات مالکیت سایت در فرآیند ثبت سایت در گوگل وبمستر

پس از وارد کردن آدرس سایت تان، صفحه ای مشابه شکل زیر به شما نمایش داده می‌شود. گوگل در این صفحه از شما می‌خواهد که اثبات کنید که مالک سایت هستید.

چگونه سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنیم؟
چگونه سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنیم؟

برای اثبات مالکیت سایت، گوگل یک فایل در اختیار شما قرار می‌دهد و از شما می‌خواهد که آن را روی هاست تان بارگزاری نمایید. در صورتی که شما مالک سایت باشید، به پنل مدیریت هاست سایت دسترسی خواهید داشت. بنابراین می‌توانید فایل مذکور را بارگزاری نمایید.

در تصویر اول در خط اول، آدرس یک فایل وجود دارد که اگر روی آن کلیک کنید، فایلی برای دانلود به شما داده می‌شود. شما باید این فایل را دانلود نمایید.

در قدم بعدی باید آن را روی پوشه اصلی هاست تان قرار دهید. به گونه‌ای که در آدرس www.your-site-name.com/file-name قابل دسترسی باشد. پس از این کار روی گزینه تایید کلیک نمایید.

با این کار گوگل به آدرس مذکور مراجعه می کند و بررسی می‌کند که آیا محتویات فایلی که به شما داده است، روی سایت موجود است یا خیر. در صورتی که این اطلاعات وجود داشته باشد، گوگل شما را به عنوان مالک سایت شناسایی می‌کند. بنابراین فرآیند ثبت سایت در گوگل وبمستر پایان می‌پذیرد. اکنون شما می‌توانید به اطلاعات جستجوی سایت تان دسترسی داشته باشید.

گوگل وبمستر تولز یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی است. استفاده از تمامی قابلیت های آن نیازمند مهارت های سئو و بازاریابی اینترنتی است. ما برای یاد دادن تمامی این مهارت ها به صورت کامل آموزش تحت عنوان آموزش تصویری گوگل وبمستر تهیه کرده ایم.

این آموزش به صورت تصویری و عملی بوده و کلیه مفاهیم گوگل وبمستر تولز در ان پوشش داده شده است. پیشنهاد می‌کنیم حتما این آموزش را ببینید. برای مشاهده سرفصل های آموزش تصویری گوگل وبمستر ‌روی تصویر زیر کلیک کنید.

\

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا