روانشناسی

کتاب تفکر ریسمان قرمز اثر دبرا کایه

کتاب تفکر ریسمان قرمز اثر دبرا کایه را بخوانید

کتاب تفکر ریسمان قرمز اثر دبرا کایهین برای اولین بار نشان می دهد که چگونه با کمک مشاهدات ، تجربه ، حقایق و احساسات ، که منشأ آن را نمی شناسید ، ارتباطات جدیدی را باز کنید تا ابتکارات موفق و سودآوری را با درک منطقی ایجاد کنید. دبرا کی به شما نشان می دهد که چگونه می توانید دیدگاه خود را به توانایی تبدیل کنید ، راه حل های نوآورانه ای تهیه کنید ، از مزایای زیادی بهره مند شوید و به رشد کسب و کار جدید کمک کنید شما می توانید از “طرز فکر خط قرمز” برای تقویت توانایی های خود ، مدیریت مشکلات خود و مدیریت کارمندان خود با روش های جدید تولید استفاده کنید. فکر کردن مانند نخ قرمز می تواند راهی برای زندگی باشد ، بخشی طبیعی از دید شما نسبت به جهان ، سوالی که از شما می پرسد ، اطلاعات جدیدی پیدا خواهید کرد و موفق خواهید شد.
موضوع کتاب براساس اسطوره آسیایی است که یک استعاره قدرتمند برای این مفهوم است که ارتباط صحیح منجر به درک منطقی و در نهایت نوآوری های جدید می شود. افسانه با خدای باستانی که روی ماه زندگی می کند آغاز می شود. او هر روز بیرون می رود ، یک کیسه بزرگ و یک کتاب با او می گیرد. در کیف ، رشته های قرمز وجود دارد ، بین افرادی که در زندگی ملاقات می کنند ، گره هایی وجود دارد. مأموریت خداوند این است که این خطوط را به هم وصل کنیم تا افرادی که به هم وصل می شوند به نوعی متصل شوند.
برای افرادی که در حال ملاقات هستند ، صرف نظر از مکان و زمان ، یک ارتباط نامرئی با خط قرمز برقرار است. یک رشته می تواند کشیده یا خم شود ، اما هرگز شکسته نمی شود.

کتاب تفکر ریسمان قرمز اثر دبرا کایه
کتاب تفکر ریسمان قرمز اثر دبرا کایه

کتاب تفکر ریسمان قرمز (Red Thread Thinking) به شما آموزش می‌دهد که چطور ایده های ناب تان را به سودآوری برسانید. این کتاب برای اولین بار نشان می‌دهد که چگونه ارتباطات جدیدی را از طریق مشاهدات، تجربیات و احساسات کشف کنید تا به وسیله این بینش ها بتوانید ابتکارات موفق و پول ساز را خلق کنید.

دبرا کایه در کتاب تفکر ریسمان قرمز به شما نشان می‌دهد که چگونه بینشتان را به توانایی تبدیل کنید. چطور راهکارهای ابداعی خود را گسترش دهید، چطور فواید تولید کنید و چطور با استفاده از این فواید، کسب و کارتان را گسترش دهید.

می‌توانید از کتاب تفکر ریسمان قرمز جهت قدرتمند کردن توانایی هایتان، اداره مشکلات‌تان و مدیریت کارکنان‌تان استفاده کنید. تفکر ریسمان قرمز می‌تواند یک روش زندگی شود. یک بخش طبیعی از شما که چگونه دنیا را می‌بینید، سوال می‌پرسد و چگونه اطلاعات جدیدی را کشف می‌کند.

موضوع کتاب بر پایه ی یک افسانه ی آسیایی است. این کتاب یک استعاره قدرتمند از این مفهوم است که ارتباطات درست منجر به بینش‌های هوشمند و در نهایت ابداعاتی نوین می شود.

افسانه با یک خدای قدیمی که در ماه زندگی می‌کند شروع می‌شود. او هر بعدازظهر که بیرون می‌رود، یک کیسه‌ی بزرگ و یک کتاب همراه خودش می‌برد. در این کیسه ریسمان های قرمز وجود دارد. طبق این افسانه بین افرادی که در زندگی همدیگر را ملاقات می کنند، گره وجود دارد. ماموریت این خدا این است که این ریسمان ها را به هم گره بزند تا آدم‌هایی که قرار است با هم در ارتباط باشند، به طریقی با یکدیگر آشنا شوند.

برای افرادی که قرار است همدیگر را ملاقات کنند، صرف نظر از مکان و زمان یک ارتباط نامرئی بین آن‌ها توسط ریسمان قرمز وجود دارد. ریسمان ممکن است کش آید یا پیچیده شود، اما هیچگاه قطع نمی‌شود. همانطور که قرار است آدمها همدیگر را ببینند و با هم در ارتباط باشند تا بهترین ابداعات از غیرمنتظره ترین رخدادها را خلق کنند.

کتاب، پنج ریسمان قرمز را توصیف می‌کند که می‌توانیم از آنها برای ابداعات هوشمند و کاربردی در زندگی روزمره استفاده کنیم. هر کسی می تواند به نحوی متفاوت از این روش پنج ریسمانی استفاده کند. با کنار هم قرار دادن ریسمان های غیرمنتظره می‌توانیم در گسترش توانایی های خودمان موفق تر باشیم تا از ایده ها و تصورات به ابتکاراتی نوین برسیم.

به طور خلاصه این کتاب به شما می‌آموزد که چطور

  • اطلاعات و دانش خود را بر اساس نوآوری گسترش دهید.
  • بینش های خوب را شناسایی کنید و دنبال هرچه بهتر و بیشتر کردن آن‌ها باشید.
  • در هر زمان و مکانی به توانایی های ابداعی خود دسترسی یابید تا توانایی برقراری ارتباط هایی که منجر به ایده های خوب می‌شوند، را افزایش دهید.
  • از تاریخ به عنوان یک منبع ارزشمند برای ابداعات آینده استفاده کنید.
  • دریابید که فرهنگ و خصیصه های اجتماعی می‌توانند برای شما سود و منفعت به ارمغان آورند. مشاهده فرهنگ بدون درک آن همانند تشخیص علائم یک بیماری بدون درمان آن است.
کتاب تفکر ریسمان قرمز اثر دبرا کایه
کتاب تفکر ریسمان قرمز اثر دبرا کایه

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا