گوگل آنالیتیکس

کنسول جستجوگر گوگل چگونه به سایت متصل می شود؟

کنسول جستجوگر گوگل چیست؟

احتمالاً در مورد جستجوی Google برای کنسول گوگل چیزهای زیادی شنیده اید ، و ممکن است شما در کار با آن متخصص باشید یا ممکن است از شما سؤال کند که کنسول جستجو چیست و چه کاری انجام می دهد. برای من امکان ندارد که هر روز چندین بار به دیدار او نروم ، باید آمار فرزندانمان را از او بگیرم. او به من می گوید چند نفر را ملاقات کرده اند ، نقاط ضعف آنها ، نقاط قوت آنها ، زامبی هایی که فرزندان ما را تهدید می کنند ، مشکلات آنها ، مشکلات امنیتی آنها در صورت داشتن آنها است.

او حتی به من می گوید چرا مردم به فرزندانم روی می آورند ، چرا فرزندانم محبوبیت پیدا کردند یا چرا پیشرفت نکردند. آنها با چه کسانی دوست و ارتباط دارند؟

اشتباه نکنید ، بچه های من به معنای سایت های مشابه هستند. اگر یک مدیر وب سایت یا یک متخصص SEO یا یک طراح وب یا یک متخصص محتوا هستید ، می دانید منظور من چیست. جستجوی کنسول یا نام گام آن ، Webmaster Tools می تواند بسیار مفید باشد.

کنسول جستجوگر گوگل یا سرچ کنسول که قبلا به نام گوگل وبمستر تولز شناخته می‌شد، ابزاری است که به وسیله‌ی آن می‌توانید وضعیت ترافیک ورودی سایت تان از گوگل را بررسی کنید. در کنار این قابلیت، ویژگی‌های دیگری در کنسول جستجوگر گوگل نیز وجود دارند.

کنسول جستجوگر گوگل
کنسول جستجوگر گوگل

چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوگر گوگل

برای اتصال سایت تان به کنسول جستجوگر گوگل کافی است که یک اکانت ایمیل گوگل داشته باشید. با استفاده از ایمیل تا ن سایت تان را در کنسول جستجوی گوگل ثبت کنید

کنسول جستجوگر گوگل
کنسول جستجوگر گوگل

پس از آن روی دکمه sign in کلیک کنید.

در این صفحه باید با استفاده از اکانت جیمیل خود وارد شوید. پس از ورود اطلاعات، به داشبورد گوگل سرچ کنسول وارد می‌شوید.

تصویری مشابه شکل زیر را خواهید دید. البته با توجه به این که شما اولین بار است که وارد گوگل سرچ کنسول می‌شوید، سایتی نخواهید داشت و لیست زیرین خالی خواهد بود.

کنسول جستجوگر گوگل
کنسول جستجوگر گوگل

برای اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل روی دکمه قرمز بالای صفحه به نام add a property کلیک کنید. پنجره ای مشابه شکل زیر نمایش داده می‌شود که باید در آن آدرس سایت تان را وارد کنید.

کنسول جستجوگر گوگل
کنسول جستجوگر گوگل

آدرس سایت تان را در این بخش وارد کنید و روی گزینه add کلیک کنید. امیدواریم تا به این جا چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل را متوجه شده باشید. در قدم بعدی باید مالکیت سایت را به گوگل اثبات کنیم.

با توجه به این که گوگل اطلاعات مربوط به جستجوی سایت را فقط در اختیار مالک سایت قرار می‌دهد، ما باید نشان دهیم که مالک وب سایت هستیم.

اثبات مالکیت سایت به کنسول جستجوی گوگل

پس از وارد کردن آدرس سایت تان در کنسول جستجوی گوگل، باید به گوگل اثبات کنید که مالک سایت هستید. با وارد کردن آدرس سایت و زدن دکمه اضافه شدن، وارد صفحه زیر می شوید.

کنسول جستجوگر گوگل
کنسول جستجوگر گوگل

در این صفحه گوگل از شما می‌خواهد که یک فایل را روی هاست تان بارگزاری نمایید تا مطمئن شود که شما به هاست سایت دسترسی دارید. به این طریق به گوگل اثبات می‌شود که شما مالک سایت هستید.

فایل مربوطه را از همین بخش دانلود کنید و در پوشه اصلی سایت تان قرار دهید. این فایل باید در آدرس نوشته شده در خط سوم قابل دسترسی باشد. پس از این کار سایت تان به کنسول جستجوی گوگل اضافه شده است.

آموزش تصویری کامل کنسول جستجوی گوگل

به شما تبریک می‌گوییم که سایت تان را به گوگل وصل کرده اید. کنسول جستجوی گوگل اطلاعات زیادی را درباره وب سایت تان در اختیار شما قرار می‌دهد. با استفاده از آن می‌توانید دقیقا بفهمید که چه افرادی با چه کلیدواژه هایی وارد سایت شما می‌شوند. همچنین مشکلات و خرابی های سایت تان را به اطلاع تان می‌رساند.

امیدواریم که توانسته باشید که سایت تان را به کنسول جستجوی گوگل وصل کنید. اگر هر گونه سوالی در مورد چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل دارید، می‌توانید در بخش نظرات از ما بپرسید.

 

نمایش بیشتر

فاطمه شمس

فاطمه شمس | دکتری اقتصاد نظری و همچنین استاد دانشگاه خوارزمی تهران هستم . مدتی هست که در زمینه بازاریابی دیجیتال تحقیق می کنم و یکی از سایت هایی که با آن همکاری دارم سایت مستر وایز می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا