دیگر مقالات

Insight PageSpeed راه سرعت بخشیدن به سایت‌

insight PageSpeed چه کاربردی دارد؟

insight PageSpeed  یک وسیله ی کاربردی با استفاده راحت است که سایت را برای میزان سرعت آن بررسی و ارزیابی می کند ، این ابزار آسان عملکرد صفحه را ارزیابی می کند و از آنجا که این ارزیابی و بررسی می کند و از آنجایی که این ارزیابی موشکافانه و دقیق است ، اغلب از PageSpeed ​​Insights به عنوان شاخص عملکرد سایت استفاده می شود. به طور مشابه ، سالها قبل از PageRank ، مردم می خواستند این تعداد را بهینه کنند.

از طرفی دیگر همین کار را می توان در سایت های کوچک مانند وردپرس نیز انجام داد. Insights PageSpeed ​​مکان خوبی برای شروع است. برای اکثر سایت ها ، ارزیابی کامل غیر واقعی است. پس از کجا شروع میکنی؟ این چیزی است که این پست در مورد آن است. بیایید به سه نگاه کنیم:
• تأخیر می تواند به بار بیشتر از پهنای باند آسیب برساند.
رتبه بندی صفحه بینش سرعت نباید در ارزش صورت استفاده شود
بهبود اندازه گیری ، تعیین اهداف و تعیین اولویت ها
برای شروع صحیح آن باید درک خوبی از موضوع داشته باشید و در نتیجه می توانید مشاوره بهتری کسب کنید.

کاربرد insight PageSpeed
کاربرد insight PageSpeed

insight PageSpeed |سلب مسئولیت:

HTTP2 برخی از مسائل مورد بحث در این پست را بهبود می بخشد. به طور خاص، درخواست های چندگانه برای یک سرور یکسان ممکن است مشکل ساز باشد.

تأخیر می تواند به بارگیری بیشتر از پهنای باند آسیب بزند.
با نگاه ابتدایی به قوانین insight PageSpeed ممکن است فکر کنید که همه چیز درباره به حداقل رساندن بایت است. کم کردن، بهینه سازی، فشرده سازی تنها نیمی از داستان هستند. همچنین برای رسیدن درخواست شما به یک سرور زمان لازم است و پس از آن زمانی که طول می کشد تا سرور به شما پاسخ دهد.
هنگام درخواست چه اتفاقی می افتد؟
زمانی که کاربر URL را در نوار آدرس مرورگر وارد می کند و درخواست صفحه ای می کند. اتفاقات زیادی می افتد که آخرین قسمت از آن انتقال محتوای درخواست شده است. این بخش تنها آخرین بیتی است که تحت تاثیر پهنای باند و اندازه محتوا قرار دارد.
انجام یک درخواست نیاز به (بیشتر یا کمتر) مراحل زیر دارد:
۱. یافتن سرور
۲. اتصال به سرور
۳. انتظار پاسخ سرور
۴. دریافت پاسخ
هر یک از این مراحل زمان می برد . سه مورد اول به اندازه فایل ارتباطی ندارد. آنها به طور موثر هزینه های ثابت دارند. این هزینه ها بدون در نظر گرفتن نوع هر درخواست یکسان هستند، صرف نظر از اینکه آیا بارگیری یک فایل CSS کوچک یا یک تصویر بزرگ بدون فشرده در حال انجام است.

insight PageSpeed |چرا دریافت پاسخ زمان می برد؟

عاملی که نمی توانیم از ان اجتناب کنیم این است که سیگنال های شبکه نمی توانند سریعتر از سرعت نور حرکت کنند. این میزان حداکثر نظری است و در واقعیت ، برای انتقال اطلاعات زمان بیشتری طول می کشد. به عنوان مثال، پرواز بین پاریس و نیویورک حدود ۴۰ میلی ثانیه نور زمان می گیرد. اگر داده ها دو بار از اقیانوس اطلس عبور کند، حداقل زمان لازم برای دریافت پاسخ از ان سرور ۸۰ms است.

به همین دلیل است که معمولا از CDN ها استفاده می شوند. CDN سرورها را به لحاظ فیزیکی نزدیکتر به کاربران قرار می دهند ، که تنها راه کاهش زمان دستیابی به سرور است.این امر چقدر مهم است؟
این نمودار را ببینید (از DevTools Chrome):
عمر یک درخواست، توسط ابزارهای توسعه دهی Chrome محاسبه شده است.
تمام مقادیر موجود در جعبه قرمز را به عوان “تاخیر” در نظر می گیریم که حدود ۲۲۰ میلی ثانیه هستند. انتقال واقعی محتوی ۰.۷ میلی ثانیه در نظر گرفته شده است. فشرده سازی یا کاهش اندازه فایلها نمیتواند به این موضوع کمک کند؛ تنها راه کاهش زمان درخواست، کاهش زمان تأخیر است.
آیا نیازی به ایجاد درخواست های زیادی برای بارگذاری یک صفحه نداریم؟

بیش از یک درخواست برای بارگیری تمام محتوای لازم برای رندر شدن یک صفحه نیاز است. اگر URL مربوط به یک صفحه وب باشد، مرورگر می فهمد که لازم است منابع بیشتری را برای رندر صفحه بارگیری کند. این منابع می توانند CSS، جاوا اسکریپت، یا فونت های فایل ها باشد. برای بارگیری هر یک از فایلها مراحلی مشابه انچه در بالا گفته شد باید انجام شود.
خوشبختانه، هنگامی که یک سرور پیدا می شود شد (“DNS Lookup” در تصویر بالا)، مرورگر نیازی به بازبینی دوباره آن ندارد. باید با ان ارتباط برقرار کند، و ما باید برای دریافت پاسخ صبر کنیم.

insight PageSpeed|خواندن شکاکانه آزمون PageSpeed Insights

همه ارزیابی های insight PageSpeed چیزهایی را که می توانند سرعت سایت را تحت تأثیر قرار دهند پوشش می دهند. برای سایت های بزرگ، بررسی همه عوامل تاثیر گذار ساده نیستند و بسته به طراحی سایت ممکن است برخی از آنها تاثیر بیشتری داشته باشند. این به این معنا نیست که شما بهانه ای دارید که این کارها را انجام ندهید ، کافی است کمی تمرین کنید تا همه چیز بهتر شود . اما این عوامل تصویر کلی از سایت را ارایه نمی دهند.
با توجه به این وضوع، در اینجا نتایج “ خوانش شکاکانه ” هر یک از قوانین Insights PageSpeed را ارایه می کنیم.
آزمایشاتی که بر کاهش استفاده از پهنای باند تمرکز دارند:

بهینه سازی تصاویر

در صورتی که تصاویر بزرگی نداشته باشید، این موضوع دردساز نخواهد بود . بهینه سازی تنها بررسی می کند که آیا تصاویر می توانند بیشتر فشرده شوند یا نه .
اجازه فشرده سازی
فعال کردن فشرده سازی آسان است . پس باید از آن استفاده کنید. همچنین ممکن است فشرده سازی تغییر چندانی ایجاد نکند مگر انکه فایل های جاوا اسکریپت بزرگ داشته باشید.

کوچک سازی HTML
تنها ده ها کیلوبایت از حجم فایل را کاهش می دهد. تأخیر در تأثیر بزرگتری نسبت به اندازه پاسخ دارد.
کوچک سازی CSS
تنها ده ها کیلوبایت از حجم فایل را کاهش می دهد. تأخیر در تأثیر بزرگتری نسبت به اندازه پاسخ دارد.
کوچک سازی JS
ادغام JS با یک فایل به منظور کاهش تعداد درخواست هایی که باید انجام شود.

آزمایشاتی بر مبنای کاهش تاخیر زمانی :

اهرم ذخیره سازی مرورگر
بسیاری از فایل هایی که می توانند از caching استفاده کنند ، در سرورهای شخص ثالث میزبانی می شوند. باید خودتان این گونه فایل ها را میزبانی کنید تا زمان caching کاهش یابد.

کاهش زمان پاسخ سرور

آستانه PSI بسیار بالا است. PSI تلاش می کند تأخیر فیزیکی سرور را حذف کند، به جای اینکه تنها منتظر بماند تا زمانی که درخواست دریافت شد جوابی بدهد.
اجتناب از هدایت مجدد صفحات
بله

حذف رندر- مسدود کردن جاوا اسکریپت و محتوا CSS
این موضوع خسته کننده.

اولویت بندی محتوای قابل مشاهده دارای اهمیت

اینها را به عنوان آخرین نکته در عملکرد سایت نادیده نگیرید! مستقل از این آزمایشها، در اینجا چند نکته برای تامل وجود دارد که بعضی از آنها تحت پوشش insight PageSpeed قرار نگرفته اند و بعضی از آنها تنها نیمه راه را پوشش می دهند:
• محتوای ذخیره شده که کنترل می کنید.
• کاهش مقدار محتوای بارگذاری شده از دامنه های شخص ثالث.
• کاهش زمان پاسخ سرور به فراتر از حد لازم که برای تست insight PageSpeed انجام می شود.
• انتقال نزدیکتر سرور به سمت کاربر که اساسا، با استفاده از یک CDN انجام می شود.
• کاهش درخواست مسدود کردن. اطمینان از استفاده شما از HTTP2 در اینجا کمک خواهد کرد.

چگونه توسعه سایت را شروع کنیم

اندازه گیریتصاویری این پست با Chrome DevTools ایجاد شده است. این وسیله در مرورگر ساخته شده است و به شما اجازه می دهد تا دقیقا ببینید هنگام بارگذاری در صفحه چه می گذارید.
به جای اعتماد به Insights Pagespeed، پیش بروید و صفحه خود را در Chrome بارگیری کنید. عملکرد ان را بررسی کنید. ببینید کدام درخواست ها بیشتر زمان می برند.
جواب واضح خواهد بود: به عنوان مثال، بارهای تبلیغاتی وقت زیادی می گیرند.
تعیین هدف
اگر نمره Insight PageSpeed هدف شما نیست پس باید بدانید هدفتان چیست . این مهم است، زیرا به شما امکان می دهد که عملکرد فعلی را نسبت به این هدف مقایسه کنید. شما می توانید ببینید که آیا تقاضای کاهش پهنای باند در واقع هدف شما را برآورده می کند یا اینکه باید کاری برای کاهش زمان تأخیر نیز انجام دهید (از CDN استفاده کنید، درخواست های کمتری داشته باشید ، یا محتوای دارای اولویت را اول بارگذاری کنید).

insight PageSpeed و  اولویت بندی

اولویت بندی سرعت صفحه “fixes” بسیار مهم است – این تنها نوع اولویت بندی نیست. تنها سوال این است که چه چیزی باید لود شود. Insights PageSpeed تلاش می کند تا دریابید که ایا شمابیش از حد مجاز در حال اولویت بندی محتوا هستید یا نه . این هدف عالی است. و نیاز به ارزیابی کامل نیست؛ ممکن است ساده تر باشد که محتوا را به مسیرهای “بحرانی” و “غیر بحرانی” تقسیم کنیم.
به عنوان مثال: اگر سایت شما به درآمد تبلیغاتی متکی باشد، ممکن است تمام محتویات روی صفحه را بارگیری کنید و پس از آن شروع به بارگیری تبلیغات کنید. بدست آوردن چگونگی ارایه خدمت، چالشی است که شما و تیم شما باید به دنبال حل ان باشید. پس از همه اینها، insight PageSpeed یک راه حل مناسب برای همه است.

نتیجه:

insight PageSpeed مفید است، اما راه های دقیق تر برای ارزیابی و بهبود سرعت سایت وجود دارد. نمره کامل یک سایت سریع را تضمین نمی کند.
اگر علاقه مند به یادگیری بیشتر هستید، به سایت Ilya Grigorik رجوع کنید. Grigorik یک مهندس وب سایت در گوگل است و یک مهندس ارتباطات قوی در مورد مسائل مربوط به سرعت سایت است.

 

کاربرد insight PageSpeed
کاربرد insight PageSpeed

نمایش بیشتر

فاطمه شمس

فاطمه شمس | دکتری اقتصاد نظری و همچنین استاد دانشگاه خوارزمی تهران هستم . مدتی هست که در زمینه بازاریابی دیجیتال تحقیق می کنم و یکی از سایت هایی که با آن همکاری دارم سایت مستر وایز می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا