آموزش سئو

مدیریت سئوی خود را به متخصص بسپارید

مدیریت سئو ؟

بهینه سازی موتور جستجو یا به طور خلاصه جستجوگرها ، مدتهاست که بخشی از استراتژی یک شرکت برای موفقیت است و طی سالها اهمیت بیشتری پیدا کرده است. این روزها افراد زیادی رایانه های شخصی و لپ تاپ را رها می کنند و از دستگاه های تلفن همراه بیشتری استفاده می کنند. همچنین ، نرخ تبدیل که دستگاههای تلفن همراه ارائه می دهند با جستجوهای موجود در شبکه های اجتماعی بسیار متفاوت است.
تا به امروز مقالات زیادی در مورد مزایای سئو در وبلاگ آژانس بازاریابی دیجیتال Dart نوشته شده است ، و به عنوان یک خواننده ، شما با اهمیت و ارزش مدیریت سئو آشنا هستید و می دانید چه مزایایی برای سازمان شما می تواند داشته باشد.

اما مدیریت سئو کاری است که باید توسط متخصصان و یک آژانس معتبر سئو انجام شود. اگر نمی توانید SEO را به درستی مدیریت کنید ، شاید مجبور باشید هزینه بالایی را برای آن پرداخت کنید. قیمت ممکن است برابر با مجازات گوگل باشد. در اینجا هفت دلیل وجود دارد که چرا شما باید مدیریت سئو خود را به آژانس معتبر سئو واگذار کنید.

بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) به مدت دیرینه‌ای جزء مهم‌ترین استراتژی‌ها برای موفقیت در کسب و کار به شمار می‌رفته است و روز به روز نیز برجسته‌تر می‌شود. مردم بیش از پیش کامپیوترها ولپ‌تاپ‌های خود را رها کرده و به دستگاه‌های موبایل‌محور رو می‌آورند. نرخ تبدیل، از طریق جستجو کردن، در گوشی‌های هوشمند ۱۵ برابر حالت عادی آن یعنی از طریق پیشنهادات موجود در رسانه‌های اجتماعی است. هنوز قانع نشده‌اید؟ به آمار زیر نگاهی بیاندازید:

  • ۸۱ درصد خریداران B2B خرید خود را با جستجو در وب آغاز می‌کنند و از هر ۱۰ خریدار ۹ نفر آن اطلاع می‌دهند که در صورتی که آماده‌ی خرید باشند «به فروشنده سر می‌زنند.»
  • ·۷۸ درصد کاربران اینترنت در آمریکا در سال ۲۰۱۳ به طور آنلاین به تحقیق کالاها و خدمات پرداختند که نتیجه‌ِی آن بیش از ۱۰.۳ میلیارد جستجو در گوگل بود.
 مدیریت سئوی خود را به متخصص بسپارید
مدیریت سئوی خود را به متخصص بسپارید

سئو می‌تواند ارزش بسیاری به همراه داشته باشد بنابراین این پرسش که آیا خودتان باید آن را مدیریت کنید یا نه، ارزش فکر کردن دارد. در اینجا هفت دلیل قانع‌کننده برای استخدام یک شخص حرفه‌ای را برایتان آورده‌ایم.

هنگامی که مقاله‌ای درباره‌ی بهترین تمرین‌های سئو در صفحه، می‌خوانید احتمالاً با خود فکر می‌کنید که حالا دیگر از همه چیز باخبرید. در واقعیت، اما، استراتژی موثر سئو شامل موارد بسیاری می‌شود. ملاحظات فنّی مخصوص سایتتان، بهینه‌سازی محتوا، تجربه‌ی کاربر و ایجاد بک‌لینک‌ها جزو این موارد هستند. تازه اشاره‌ای هم به بهینه‌سازی برای دیگر عوامل رتبه‌بندی همچون RankBrain و شبکه‌های اجتماعی نکردیم. و تازه تلاش‌ها برای سئوی محلی‌تان چه؟ یک حرفه‌ای می‌تواند بهترین استراتژی را بهتان پیشنهاد کرده و به کار ببندد.

حتی اگر وقت گذاشته و پنج کتاب راجع‌به سئو بخوانید و خودتان، خودتان را تعلیم دهید باز هم مهارتتان امری موقتی خواهد بود. گوگل مرتباً الگوریتم‌های کوچک و بزرگ می‌سازد.

و تازه کلی تغییرات دیگر هم هست که راجع‌به‌شان به شما نمی‌گویند. برخی از این تغییرات عملاً قوانین سئو را عوض می‌کنند. RankBrain حالا دیگر جزو سه عامل اصلی رتبه‌بندی است اما گوگل تا ماه‌ها این موضوع را به اطلاع بازاریابان نرساند.

احتمالاً به عنوان یک بازاریاب آنلاین، وقت یا منابع کافی برای شناخت، درک و بهینه‌سازی تک تک تغییراتی که گوگل اعمال می‌کند را ندارید. این وظیفه‌ی یک متخصص سئو است که به تغییرات الگوریتم و چگونگی تاثیر آن‌ها بر صفحات نتایج موتور جستجو (SERP ها) توجه کند. متخصصین واقعی همچنین می‌دانند که چگونه بر به‌روزرسانی‌های کم‌تر دیده‌شدهه نظارت کنند.

 مدیریت سئوی خود را به متخصص بسپارید
مدیریت سئوی خود را به متخصص بسپارید

هر سئویی یک  مدیریت سئوی خوب نیست. برخی تاکتیک‌ها می‌توانند به رتبه‌ی شما در جستجو خدشه وارد کنند و یا حتی بدتر: موجب جریمه‌تان شوند. از این موارد دوری کنید:

  • ساخت بک‌لینک‌های تقلبی
  • کلیدواژه‌های بیش از حد
  • کلیدواژه‌های نامربوط
  • پنهان‌کاری
  • کپی کردن مطالب

یک متخصص سئو می‌داند که چگونه از این اشتباهات دوری کند و هرگونه اشتباه اجرایی‌ای را که قبلاً مرتکب شده‌اید را اصلاح کند.

منابع، وجود دارند تا کمک کنند که یک کمپین سئوی موثر بسازید. اما شما یک بازاریاب پرمشغله هستید و احتمالاً حتی برخی از آن‌ها را اصلاً نمی‌شناسید. دیگر منابع هم بیشتر از بودجه‌ی اختصاص‌داده‌تان هزینه دارند.

برنامه‌های ارزیابی پیشرفته امکاناتی را ارائه می‌دهند که Google Analytics فراهم نمی‌کند. ابزار بالای قیمت جستجوی کلیدواژه، پس‌زمینه‌ی بزرگ‌تر و دانش بیشتری در رابطه با مربوط بودن کلیدواژه‌ها، رقابت، میزان جستجو و غیره فراهم می‌کند.

یک متخصص مدیریت  سئو حرفه‌ای از مهم‌ترین نرم‌افزارها بهره می‌گیرد تا سئوی شما را ارتقا ببخشد. از همه‌ی این‌ها گذشته، او به طور قطع بهترین استفاده را از هر ابزار خواهد برد.

نرم‌افزار سئو کمکتان می‌کند تا آثار تلاشتان را ببینید. نرم‌افزار تعیین می‌کند که کدام کلیدواژه و کدام استراتژیِ ‌جایگذاری، نتیجه در بر دارد و کدام نه. این اطلاعات باارزش است چرا که به شما اجازه می‌دهد که در تلاش‌های خود تغییر ایجاد کنید تا بر مخاطب مورد نظرتان حداکثر تاثیر را بگذارید.

اما نرم‌افزار سئو می‌تواند پیچیده باشد. دیدن اطلاعات تحلیلی به این معنا نیست که دیگر تصویری واضح از سئوی خود خواهید داشت یا می‌دانید چطور آن را اصلاح کند. شاید متوجه بالا رفتن رتبه‌ی صفحه‌ی هدف خود شوید ولی آیا می‌توانید بگویید علت آن چیست؟

حرفه‌ای‌های مدیریت  سئو، روابط بین شاخص‌های علمکرد اصلی‌تان را می‌فهمند و از این دانش استفاده می‌کنند تا استراتژی‌ای معرفی کنند که از طریق حضور آنلاین شما آمدن مشتری را بیشتر کند.

 مدیریت سئوی خود را به متخصص بسپارید
مدیریت سئوی خود را به متخصص بسپارید

بررسی رقیبان از نتایج مهم تلاش‌های مربوط به سئوی‌تان می‌باشد. یک حرفه‌ای می‌تواند بهترین استراتژی‌ها را انتخاب کند تا از رقیبتان متمایز باشید. حتی بهتر از آن، این است که یک متخصص سئو که در زمینه‌ی شما از تجربه‌ی کافی برخوردار است متوجه خواهد شد که چه چیزهایی برای کسب و کارهای مشابه موثر واقع شده‌اند و چه چیزهایی خیر. این اطلاعات می‌تواند روی دیگر جنبه‌های تمرکز کسب و کاری‌تان تاثیر گذار باشد. به این صورت به ناگهان، متخصص سئوی‌تان تبدیل به بخشی حیاتی از کارتان می‌شود. او به خلق یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد کمک می‌کند، مخاطب هدف را تعیین می‌کند، درخصوص موضوع مطالب ایده‌پردازی می‌کند و غیره و غیره.

سه بخش بازاریابی دیجیتال

محتوا     پست وبلاگ، اسلاید، داده‌نما، فیلم، پادکست، عکس

سئو    سرعت وب، کلیدواژه، لینک‌سازی، معماری، بهینه‌سازی

اجتماعی شبکه‌های اجتماعی، دسترسی، تاثیرگذاری، مشغولیت، ، شهرت

سئو فرصتی منحصر به فرد برای بازگشت سرمایه رقم می‌زند. برخلاف دیگر انواع تبلیغات آنلاین یا آفلاین، سئو افرادی را هدف قرار می‌دهد که دقیقاً به دنبال محصولات و خدمات شما می‌باشند. تبلیغات سنتی – و حتی مدل‌های پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) – برای سودمند بودن نیازمند سرمایه‌ی هنگفتی هستند. اما خدمات متخصصین سئو را می‌توان به راحتیی دست و پا کرد و آن‌ها نیز نتایجی را برایتان خواهند آورد که در آینده همنطور سود خالصتان را افزایش می‌دهد.

یک حرفه‌ای را که می‌داند چگونه با سئو کار کند را استخدام کنید و بیش از هر استراتژی بازاریابی دیگری از سود سهام خود لذت ببرید. دلیل دیگری برای استخدام یک متخصص برای مدیریت سئو سراغ دارید؟ می‌توانید نظرات خود را در بخش زیر به اشتراک بگذارید.

نمایش بیشتر

فاطمه شمس

فاطمه شمس | دکتری اقتصاد نظری و همچنین استاد دانشگاه خوارزمی تهران هستم . مدتی هست که در زمینه بازاریابی دیجیتال تحقیق می کنم و یکی از سایت هایی که با آن همکاری دارم سایت مستر وایز می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا