برند سازی

اصول ساخت برند شخصی

اصول ساخت  برند شخصی چیست؟

 

ما مارک تجاری شخصی را تعریف کرده ایم و دلایل زیادی از اهمیت آن ذکر کرده ایم. اگر با مارک شخصی آشنایی ندارید ، پیشنهاد می کنم ابتدا آن را بخوانید و سپس این مقاله را بخوانید.
اگر قصد ایجاد یک مارک شخصی قوی را دارید ، در زیر مراحل اصلی ایجاد یک برند شخصی را جمع آوری کرده ایم. با مطالعه و تمرین آنها می توانید یک برند شخصی قدرتمند برای خود ایجاد کنید. و اهداف و خصوصیات برای همه متفاوت است. کل فرایند را می توان به سه مرحله تقسیم کرد:
۱- ساخت یک برند اولیه
۲- ایجاد اعتبار برای برند شخصی
۳- به دست آوردن فرصت های شغلی

مدعیان تخصص در اصول ساخت برند شخصی  کم نیستند ولی از این بین، نیل پاتل–مشاور وب سایت آمازون و شرکت‌های جنرال موتور و HP– که فقط با برند شخصی‌اش توانسته کسب‌و‌کاری چند میلیون دلاری راه بیاندازد، جایگاهی ویژه دارد.

در این مقاله دو اصل موفقیت برای اصول ساخت برند شخصی را، از زبان این کارآفرین موفق مرور می‌کنیم.

اصول ساخت برند شخصی
اصول ساخت برند شخصی

هرطور شده به دیگران کمک کنید.

نیل پاتل در وبلاگ خود به کمک به دیگران –حتی بدون داشتن نفع شخصی-توصیه کرده‌است.داستان یکی از تجربه‌هایش موفق وی در کمک به دیگران، در کنفرانسی رخ داده‌ که در آن وی به مردی که مورد بی‌توجهی دیگران قرار گرفته‌بود، کمک کرده‌بود; تنها به این دلیل که فکر می‌کرده درست نیست که کسی که برای حضور در مراسم پول داده‌ نتواند از حضور در فضا استفاده‌کند. کمک به آن مرد که به‌خودی‌خود حس خوبی به پاتل داده بود، با تعریف‌کردن داستان کمک وی به آن مرد در همان کنفرانس و شناخته‌شدنش به عنوان فردی نیکوکار، باعث سر‌گرفتن معامله‌ای بسیار چشمگیر برای پاتل شده‌بود. عامل این امر هم فقط و فقط کمک به شخصی درمانده بود.

پیروان خود را جمع کنید و به رشد دیگران کمک کنید.

خبرنامه‌های دو‌هفته‌ای پاتل که صاحب پنج کسب‌و‌کار نرم‌افزاری چند میلیون دلاری است، مرتبأ‌ برای هزاران پیرو وی در فضای مجازی ارسال می‌شود. نکته‌ جالب این‌جاست که تک‌تک یادداشت‌های او آموزنده و راه‌گشا هستند. محصولات تولیدی پاتل مثل KISSmetrics وCrazyEgg واقعأ دردی از مردم دوا می‌کنند و به صورت خاص برای دارندگان استارتاپ‌ها ارزش‌آفرین است.

مطمینأ تکرار تجربه‌ی شخصی پاتل در ساخت برند‌شخصی به یاری کمک‌رسانی به دیگران، راهکاری برای ساخت برند‌شخصی کارآمد است. هر‌چند که ساخت برند شخصیتی‌ زمان‌بر است و نباید انتظار طی‌کردن یک‌شبه ره چند‌ساله از آن داشت، ولی به‌یاد‌داشته‌باشید که سرمایه‌گذاری بر برند شخصی، هر آن می‌تواند بهترین سرمایه‌گذاری عمرتان باشد.

 

اصول ساخت برند شخصی
اصول ساخت برند شخصی

نمایش بیشتر

فاطمه شمس

فاطمه شمس | دکتری اقتصاد نظری و همچنین استاد دانشگاه خوارزمی تهران هستم . مدتی هست که در زمینه بازاریابی دیجیتال تحقیق می کنم و یکی از سایت هایی که با آن همکاری دارم سایت مستر وایز می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا